İzmir Güzelbahçe’ye çiçek gibi proje geliyor

İzmirli Çiçek Kardeşler İnşaat, Güzelbahçe’deki Oba Camping’in bulunduğu 21 dönümlük alana 80 konutluk lüks bir proje yapacak.

Çiçek Kardeşler İnşaat, İzmir’de 25 milyon dolarlık yeni bir konu projesine başlamaya hazırlanıyor. İzmir DHA’nın haberine göre, Çiçek Kardeşler İnşaat Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Çiçek ve Kazım Çiçek, 2016 yılında satın aldıkları ve Güzelbahçe'deki Oba Camping'in bulunduğu 21 dönümlük alanda 80 adet lüks konut yapacaklarını açıkladı.

3+1 ve 4+1 dairelerden oluşacak

Çiçek Kardeşler İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Çiçek, denize 75 metre cephesi bulunan projenin üçer katlı bloklarda tamamı A plus toplam 80 adet konuttan oluşacağını belirterek 3+1 ve 4+1 dairelerden oluşacak projemde evlerin tümünün deniz, havuz ve bahçe manzaralı olacağını söyledi.. Güzelbahçe'de bu denli büyük ölçekte ve bu tür doğal peyzaja sahip başka bir proje ve arsa olmadığını vurgulayan Kazım Çiçek, site içerisinde yaklaşık 100 metrekarelik 2 yüzme havuzu, yürüyüş yolları, hobi bahçeleri ve kapalı otoparklar yapacaklarını ifade etti.

'Tanınmış bir marka ile görüşüyoruz'

Projede ayrıca tanımış bir markaya ait 2 bin metrekare büyüklüğünde spa ve fitness merkezinin yer alması konusunda görüşmeler yaptıklarını da açıklayan Kazım Çiçek, “ Elbette tüm bunlar toplandığında ciddi bir yatırım. Yaklaşık 25 milyon dolarlık bir proje. Yapımına 2017 yılının ilk aylarında başlayıp 20 ay gibi bir sürede teslim etmeyi planlıyoruz" dedi.

‘İzmir’de dönüşüm yavaş’

Çiçek Kardeşler İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çiçek de İzmir'de kentsel dönüşümün çok konuşulmasına rağmen bir türlü istenen şekilde gerçekleştirilemediğini ifade etti. Kentin dörtte üçünün bir an önce yenilenmeye ihtiyacı olduğunu vurgulayan Mustafa Çiçek, “İzmir, gecekondu ve plansızlığın en fazla olduğu kent. İstanbul ve Ankara'da da gecekondu alanları var; ancak oralarda yenilemeye bizden çok önce başladılar ve işleyen bir süreç mevcut. Ancak İzmir'de bu yönde bir gayret de görmüyoruz” diye konuştu.

‘Hükümetle yerel yönetim arasında uyumsuzluk var’

Kentsel dönüşüm konusunda yerel yönetimle hükümet arasında bir uyumsuzluk meselesi olduğuna dikkat çeken Mustafa Çiçek, 'Eskiyi yık, yerine yenisini yap' mantığıyla kentsel dönüşümü gerçekleştirmeye çalışıldığını belirterek bunun da geçerli bir yöntem olmadığına dikkat çekti.

Kentsel dönüşümde ciddi bir atılım olduğu takdirde, şirket olarak kendilerinin de müdahil olacaklarını ifade eden Mustafa Çiçek “Örneğin, Bostanlı ve Üçkuyular arasındaki sahil hattındaki alan 40 - 50 yıllık binalardan oluşuyor. Bu binaların tümü ciddi risk taşıyan yapılar. İzmir'in bir an önce bu konuda planlamalarını yapıp, sosyal donatı alanlarını içinde barındıran ada bazındaki kentsel dönüşümü gerçekleştirmesi gerekiyor" açıklamasında bulundu.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler