İzka İnşaat 2020’de 300 milyon dolarlık iki yatırım hedefliyor

İzka İnşaat’tan iki yeni yatırım hedefi… İzka Port projesinin hemen yanına biri 20, diğeri 16 katlı iki bloğun daha inşaatına başlayacak.

300 milyon lira değerinde yatırım yapılan İzka Port projesinin kaba inşaatın yüzde 50'si tamamlandığını dile getiren İzka İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Azat Yeşil, İzka İnşaat'ın 2020 yılında iki yeni yatırım daha yapacağını kaydetti.

Türkiye'nin farklı birçok şehrinde projeler geliştiren İZKA İnşaat, yatırımlarına devam ediyor. Son olarak Bayraklı Adliye Sarayı'nın önünde denize sıfır konumda bulunan İzka Port İzmir projesiyle adından söz ettiriyor.

İzka Port projesiyle ilgili bilgi vererek hedeflerinin 'mutlu tüketici' olduğunu kaydeden İzka İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Azat Yeşil, "Projelerimizde yatırımcılarımıza yüzde 100'ü aşan prim getirisi sağladık, alıcılara kazandırmaya devam ediyoruz" dedi.

İzka Port ile ilgili bilgi verir misiniz? Yatırım değeri nedir? Yangın ve deprem yönetmeliğine yönelik özellikle yaptığınız uygulamalar mevcut mu?

İzka Port İzmir'de yaşam alanlarının her odası denize açılıyor. En geniş metrekarelere sahip olan projede, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+2 Winter Garden modellerinde net kullanım alanları 200 metrekareye ulaşıyor. Denize sıfır konumdaki özel mimarisi sayesinde, şehrin gürültüsü engellenerek, denizin ve kuşların sesiyle dolu huzurlu bir hayat İzka Port da alıcılarını bekliyor.

Geniş metrekareli balkonlar ve kış bahçeleri İzmir körfez manzarasına karşı ailece oturmanın keyfini yaşatacak. Proje, Bayraklı Adliye Sarayı'nın önünde denize sıfır konumda; Alsancak - Konak - Bornova ulaşım akslarının tam ortasında, 10 dakika mesafede yer alıyor. Çeşme - Foça gibi yazlık beldelere ulaşım ise sadece 30 dakika mesafede.

"Yüksek dayanımlı C50 beton kullanımı"

Son Deprem Yönetmeliğine uygun olarak tasarlanan İzka Port projesinde, 80 santimetre x 2.80 santimetre boyunda ve 65 metre derinliğinde toplamda 61 adet kazık kullanılmaktadır. Ayrıca zemin iyileştirme çalışmasında 625 adet çimento enjeksiyonu (Jet Grond) yapıldı. Projenin tamamında yüksek dayanımlı beton kullanıldı. Yangına, aşınmaya, donma, çözülmeye dirençli bir beton bu. Son deprem yönetmeliğinin de üstünde bir teknoloji kullandık. Zaman içinde binada oluşabilecek deformasyonun önüne geçtik. Daireler arasında ses-ısı yalıtımıyla sağlıklı bir yaşam sunduk.

İzmir'e yaptığınız yatırım tutarı nedir? Türkiye genelinde devam ettiğiniz başka projeleriniz var mı?

300 milyon lira yatırımla İzmir'in en değerli lokasyonunda hayata bulacak İzka Port projesinde kaba inşaatın yüzde 50'si tamamlandı. İzka İnşaat bu konut projesinin hemen yanma biri 20, diğeri 16 katlı iki bloğun daha inşaatına başlayacak. İzka İnşaat, bu iki projenin de tamamlanmasının ardından 2020 yılında iki yeni yatırım daha yapacak.

Toplamda yılık talepte ve satışta İzmir'de ve sizin projelerinizde bir artış görülüyor mu? Kaç kişiye istihdam sağlıyorsunuz?

Türkiye'nin farklı birçok şehrinde projeler geliştirdik. Yakın zamanda Kütahya'da Kütahya Modern Projemiz tamamlandı. Firmamızda ortalama 1000 kişiye istihdam sağlıyoruz.

'Eski mahalle kültürünü kaynaştıracağız'

İzka İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yüksek Mimar Azat Yeşil, İzmir'in yalnızca kıyılarında değil yamaçlarında da temalı projelerin yapılabileceğini göstermek istediklerini söyledi. İzmirlilerin mahalle kültürünün ön planda olduğu, yaşam alanlarının bol olduğu yapıları tercih ettiğini ifade eden Yeşil, "Bu düşünceyle İzmir'in birçok yerinin bugünün perspektifine göre yeniden planlanması gerekiyor. Biz de yapıların insanları uzaklaştırmayacağı, eski mahalle kültürünü kaynaştıracağı bir şehirleşme için elimizi taşın altına koyduk. İki yeni projemiz İZKA'nın hayata geçirdiği 'Park Yaşam' modelinde olacak" dedi.

Hedefimiz 'Mutlu tüketici'

Tüm yatırımlarının 'prim yapan projelerden' oluştuğuna dikkat çeken Yeşil, kendilerinin asıl hedefinin 'Mutlu Tüketici' olduğunu söyledi. Azat Yeşil, "Eğer tüketici mutlu olursa o mekanı bir daha satmaz, kiralamışsa oradan çıkmaz, memnunsa ikinci arkadaşına tavsiye eder. Park Yaşam konsepti bunu başardı. Örneğin Park Yaşam Ataşehir'de konutların yüzde 95'i doldu. Bu tüketiciye kullanılabilir mekan sunduğumuzu gösteriyor. İnsanlar oturdukça çıkmak istemiyor. Elbette buraya yatırım yapanlar da büyük bir prim sahibi oldu" ifadelerini kullandı.

"Gayrimenkul dövizden fazla getiri sağlayacak"

Bugüne kadar 20 binin üzerinde nitelikli konut ürettiklerini anlatan İzka İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yüksek Mimar Azat Yeşil, "Projelerimizde yatırımcılarımıza yüzde 100'ü aşan prim getirisi sağladık, alıcılara kazandırmaya devam ediyoruz. Bu dönemde büyük fırsat oluştuğunu, yakında gayrimenkulün dövizden daha fazla getiri sağlayacak" dedi. Yeşil "Konut fiyatları açısından en uygun dönemdeyiz" diye konuştu.

Selda Ak Ticaret Gazetesi

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler