İttifak Gazetesi ve emlaknews.com.tr’den iş birliği

Emlak sektörünün tanınan ve güçlü web portalı Emlaknews.com.tr, geçmişten geleceğe uzanan İttifak Gazetesi ile güç birliği yaptı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 26 yıllık yayın oranı olan Bizim Gazete, Temmuz 2018’de el değiştirdi. EP İletişim Yayıncılık tarafından tüm hakları satın alınan gazete, ismini İttifak Gazetesi olarak yeniledi.

Güçlenecek ve büyüyecek

2023 Türkiye vizyonu çerçevesinde yeni bir heyecan ile yola çıkan gazete, Basın İlan Kurumu haklarına sahip bulunuyor ve her gün yayınlanıyor. Gazetenin tüm sayfaları ve sayıları www.ittifakgazetesi.com’da da yer alıyor. Şimdilik 12 sayfa olarak yayınlanan gazete kısa sürede sayfa sayısını artıracak ve Türkiye’nin her yerine dağıtılacak.

Zamanın ruhunu oluşturacak

Gazetenin amatör bir ruhla ve tam profesyonel bir anlayışla yönetileceğine dikkat çeken EP Yayıncılık Yönetim Kurulu Başkanı Recep İncecik, içinde bulundukları yapılanma süreci hakkında bilgi aktardı.

Gazeteye ciddi bir sermaye akışı yönlendirdiklerini ifade eden İncecik, “İsim değişikliği Türkiye’de zamanın ruhunu yakalamak istedik ve “İttifak Gazetesi”nde karar kıldık. Gerekli altyapılanmayı tamamlayarak emin ve sağlam adımlarla ilerleyeceğiz. Acelemiz yok. Doğru, dürüst ve düzgün yayıncılık yapacağız. Amacımız Türkiye’nin aydınlık yarınlarına ve güçlü geleceğine hizmet etmek.” şeklinde konuştu.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan İncecik ve Belibağlı, farklı projelerde birlikte yer aldı.

Yılların hukukuna dayanıyor

Yapılan işbirliğinin geçmiş bir hukuka ve güvene dayandığını öne süren Emlaknews.com.tr’nin sahibi Hüseyin Belibağlı da İttifak Gazetesi ile yapılan işbirliğinin sektöre olumlu yansımalarından söz etti.

İnşaat ve otomotiv başta olmak üzere gazetenin ekonomi sayfalarını yöneteceklerini kaydeden Belibağlı, “Türkiye’de yaşıyoruz ve ülke gerçeklerini göz ardı edemiyoruz. Dolayısıyla enerjiden turizme, kültürden hayvancılığa ve tarımdan teknolojiye kadar tüm sektörler yakın takibimizde olacak.” dedi.

Zaman ve insan gücü önemli

Ülkenin gereksiz ve sığ siyaset gündeminden kurtularak bir an önce ekonomiyle ilgilenmesi gerektiğini işaret eden Belibağlı, “Gündelik sorunlarla meşgul olarak yerimizde sayıyoruz. Oysa üretime, eğitime, geleceğe, ar-ge’ye, tarıma, hayvancılığa… kısacası söze değil işe ihtiyacımız var. Bu anlayışın hayat bulacağı en iyi alan ekonomi.” şeklinde konuştu.

Patinaj yok, üretim var

Yeni yönetim sistemi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bürokrasiyi aradan çıkardığına işaret eden Belibağlı, “Aslında bu anlayışı herkesin benimsemesi gerekiyor. Sosyal medyada kaybedilen zamanı israf etmememiz gerek. Boşa giden zaman geleceğimizi ve gençliğimizi götürüyor. Televizyon karşısında geçen zamanla 10 Türkiye yeniden kurulur. Rakamlara tak attırarak kendimizi kandırmayalım.” dedi.

Üretimi özendiren yayıncılık

Bu sözlerle yapacağı ekonomi sayfalarının sinyalini veren Belibağlı, “Üreten ekonomi özendireceğiz ve başımızın tacı olacak. Halkımızı güzel şeylerden haberdar edeceğiz ama gerçeklerden de kaçmayacağız. Moral değerlerini önemseyecek, zamanı ve insani enerjimizi maksimum verimlilikte kullanılması için gerekeni üzerimize düşeni büyük bir sorumlulukla yerine getireceğiz. Uyarı görevimizi de asla ihmal etmeyeceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Emlaknews.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir