İstihale gayrimenkul satışına yeni trend getiriyor

Türkiye ekonomisinin lokomotifi gayrimenkul sektöründe ezber bozan hizmetler sunmaya başlayan İstihale, gayrimenkul satışlarına farklı bir bakış açısı getiriyor.

Rasyonel değerlerinin üzerine çıkan gayrimenkul fiyatlarını ve yüksek komisyon ücreti talep eden emlakçıları devre dışı bırakan İstihale, aylarca satılamayan gayrimenkullerin 1 günde satışını sağlayacak.

Gayrimenkul sektörünün tecrübeli ismi İngiliz girişimci Tyla Angelis’in 2 milyon TL yatırımla kurduğu İstihale, İngiltere ve Amerika’da yıllardır başarıyla konut satışlarının gerçekleşmesini sağlayan müzayedeyle mülk satış sistemini Türkiye’de uygulayacak. Özellikle mülkünü acil satma ihtiyacı duyan münferit gayrimenkul sahiplerinin faydalanacağı sistemde, proje bazlı konutların da satışı gerçekleştirilecek.

Gayrimenkul sektöründe var olan balon fiyat ekonomisini kırarak mülklerin gerçek değerine kavuşmasını sağlamak ve konut satışlarının hız kazanmasına yardımcı olarak mülk sahiplerinin mağduriyetini gidermek amacıyla kurulan İstihale, yabancı yatırımcının ilgisini de tekrar Türkiye’ye çekmeyi hedefliyor.

Açık artırma sistemiyle Türkiye’nin gayrimenkul sektörüne satış şeffaflığı ve verimlilik sağlayacak olan İstihale’nin uygulayacağı sistemi detaylı olarak paylaşacağı basın toplantısı 13 Mart 2018 Salı günü gerçekleştirilecek.

13 Mart 2018 Salı
09:30
Toplantı editörlere özeldir.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler