İstanbul’da 7 okul yapana Arnavutköy’den arsa

Milli Emlak Dairesi Başkanlığı İstanbul’a 7 okul yapılması karşılığında Arnavutköy Bolluca’daki 26 dönümlük arsayı takas edecek.

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı'nın ihtiyaç duyduğu 7 okulun inşası için Arnavutköy'deki Hazine arazisinde yer alan bir arsayı yapım karşılığında takas edecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ihtiyacı doğrultusunda Pendik, Büyükçekmece, Silivri ve Başakşehir'de yer alan ilkokul, ortaokul ve lise arsalarının üzerine okul binası inşa edilecek. Tamamı Maliye Hazinesi'ne ait olan okul arsalarının kullanım alanları 2 bin 159 metrekare ile 12 bin 848 metrekare aralığında değişiyor.

Arsa Arnavutköy Bolluca’da

Milli Emlak'ın 7 okul inşası karşılığında devredeceği arsa ise İstanbul Arnavutköy Bolluca Köyü'nde yer alıyor. 26 bin 49 metrekare yüzölçümündeki arsanın Hazine’ye ait olan 2371/2400 hissesini oluşturan 25 bin 735 metrekarelik kısmı okulları yapacak olan firmaya devredilecek. Bu arsa imar planlarında kısmen kültürel tesis, kısmen spor, kısmen yönetim merkezi ve kısmen de yol alanında kalıyor. Arsanın tahmini bedeli 64.337.500,00-TL olarak hesaplanıyor.

İhale nasıl yapılacak?

İhalede okulların inşaat bedeli 64 milyon 61 TL olarak hesaplanıyor. Karşılığında verilecek olan arsanın değeri ise 64 milyon 337 bin 500 TL. Açık artırmada bu arsaya en yüksek teklifi veren firma kazanacak. 64 milyon 61 bin TL’lik inşaat bedeli ile arada oluşacak fark Hazine’ye nakden ve peşin olarak ödenecek ve peşinden sözleşme düzenlenecek.

İhale eylülde

İhale pazarlık usulü ile 4 Eylül 2019 Çarşamba günü saat 14:00’de İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı ihale salonunda yapılacak.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 2

  • İhale pazarlık usulü ile 4 Eylül 2019 Çarşamba günü saat 14:00’de İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı ihale salonunda yapılacak olan ihalenin sonucunu öğrenebilirmiyim?

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler