İstanbul yeterli elektrik alamıyor, akım bir gelip bir gidiyor

İstanbul’un birçok bölgesinde elektrik kesintilerinin nedeni ‘Hava şartları nedeniyle ulusal elektrik şebekesinden yeterli elektrik alınamaması’ olarak açıklandı.

İstanbul’da yaşanan elektrik kesintileri hayatı olumsuz etkiliyor. Hürriyet’in haberine göre, kesintilerin nedeni ‘Hava şartları nedeniyle ulusal elektrik şebekesinden yeterli elektrik alınamaması’ olduğu bildirildi.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım (BEDAŞ) şirketi, hava şartları nedeniyle ulusal elektrik şebekesinden yeterli elektrik alınamadığı için Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Fatih, Bağcılar, Sultangazi, Güngören, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Bahçelievler, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Bakırköy, Eyüp ilçeleriyle Anadolu yakası genelinde elektrik kesintileri yaşandığını açıkladı.

Bölgelere kademeli olarak elektrik veriliyor

Ulusal elektrik şebekesinden enerji gelene kadar kesintiden etkilenen bölgelerin mağdur olmaması için BEDAŞ tüm kaynakları seferber ettiği belirtilen açıklamada, “Çeşitli bölgelerden aktarmak suretiyle kademeli olarak elektrik sağlayacaktır" denildi.

Ayedaş'tan yapılan açıklamada ise İstanbul Anadolu Yakası genelinde saat 15:15 itibariyle ulusal şebeke sistemi kaynaklı elektrik kesintileri yaşandığı belirtilerek “Kesintilerden etkilenen bölgelerin mağdur olmaması için tüm kaynaklarımızı seferberlik ilan ederek kullanıyoruz. Konunun çözümü ilgili kurumlar nezdinde sağlanan koordinasyon ile tarafımızca da takip edilmektedir" ifadelerine yer verildi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler