İstanbul Vakıflar Beyoğlu’nda otel yaptırıyor

İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü, Beyoğlu’nda Radisson Blue Hotel’e bitişik 6 parsel arsayı birleştirerek otel yapılması için ihaleye çıkardı.

İstanbul Vakıflar otel yaptırıyor. Haliç’in üzerindeki Atatürk Köprüsü’nden Taksim’e doğru çıkılırken Tarlabaşı mevkiine ve TRT Stüdyoları’nda gelmeden önce sağda kalan Radisson Bule’nin bitişiğine yeni bir otel daha yapılıyor. Sultan Beyazıt Vakfı’na ait olan imar fazlası gibi duran yaklaşık 1.5 dönümlük arsa, otel yapılması şartı ile üzere 35 yıllığına kiraya veriliyor. Evliya Çelebi Mahallesi Refik Saydam Caddesi Kuytu Sk adresinde yer alan ve tapuda 293 ada 6-10-11-12-19-21 parsellerde kayıtlı olan arsa, 1.448 metrekarelik yüzölçümüne sahip bulunuyor.

Daha önce orada gazino vardı

İstanbul Vakıflar tarafından ihale süreci yürütülen gazino arsasına yapılacak olan otelin 3 yıl içinde tamamlanarak hizmete girmesi gerekiyor. İşin süresi ve kira ödemeleri yer teslim tarihi itibariyle başlıyor.

İhale şartnamesine göre 1. yıl için aylık 80.000 TL + ihale artışı, 2. ve 3. yıllar için aylık kira bedellerinin; her yıl bir önceki yılın kira bedelinin TÜFE oranında (Tüketici Fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamalara göre değişim oranında) artırılacak. 4. yılın başından itibaren aylık 300.000 TL + ihale artışı olan fiyatlar, 5. yıldan itibaren sözleşme süresi sonuna kadar her yıl, bir önceki yılın kira bedelinin TÜFE oranında artırılması ile belirlenecek.

32 milyon TL’lik ihale

İhalenin tahmini bedeli 31 milyon 625 bin 672 TL, geçici teminatı 948 bin771 TL olarak saptandı. İhale 26 Şubat 2019 günü saat 14.30’da İnönü Caddesi, No: 2, Kat: 7 Taksim Beyoğlu/İstanbul adresinde gerçekleştirilecek.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler