İstanbul Milli Emlak Müdürlüğü’nün satışa çıkardığı 7 taşınmazın 6’sı arsa, birisi de ev ve arsası olarak kayıtlarda yerini aldı. Kullanım alanı 76 metrekare ile 2 bin 640 metrekare aralığındaki arsaların imarları konut, kısmen konut veya şartnamede belirtildiği gibi tasnif edildi.

Arsaların fiyatları 154 bin TL ile 3 milyon 960 TL aralığında yer alırken istenen geçici teminatların bedelleri 30 bin 800 TL ile 713 bin 148 TL arasında dağılıyor. Taşınmazların ihalesi 27 Mart 2019 günü saat 09.40 ile 11.40 TL arasında gerçekleşecek. İhale yeri Valilik Karşısı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Alemdar Mahallesi Ankara Caddesi Hükümet Konağı Sk. No:11 Kat:1 Cağaloğlu-Fatih/İstanbul olarak belirlendi.

Açık teklif usulü ile yukarıda satışa çıkarılan gayrimenkulleri satın alanlar 5 yıl süre ile emlak vergisine tabi olmayacak. Ayrıca satışı yapılan taşınmaz mallar KDV’den, satış ve devir işlemleri sırasında düzenlenen belgelerdeki vergi, resim ve harçtan müstesna olacak.

Emlaknews.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir