İstanbul Govjam 2017 Tasarım Günleri Kadıköy’de yapılacak

Global GovJam etkinliğinin Türkiye ayağı olan İstanbul GOVJAM, 17-18 Mayıs tarihlerinde Tasarım Atölyesi Kadıköy’de gerçekleşecek.

Dünya'nın otuz kentinde insanların eş zamanlı olarak ortak bir tasarım teması üzerinde çalıştığı Global Govjam’ın Türkiye kısmını oluşturan Global GovJam etkinliğinin Türkiye ayağı olan İstanbul Govjam, bu yıl Kadıköy Belediyesi'nin desteğiyle 17-18 Mayıs tarihlerinde Tasarım Atölyesi Kadıköy'de yapılıyor.

Kentsel dönüşüm çalışmaları, bölgelerin dönüşümünde sosyolojik ve mimari etkileri inceleyen Tasarım Atölyesi Kadıköy'de yapılması planlanan İstanbul GovJam, bu küresel etkinlikteki diğer kentlerle Skype ve sosyal medya aracılığıyla iletişim sağlayacak. İki günlük etkinlikte kamusal hizmet tasarımı ile ilgilenen ve diğer insanlarla çalışarak kendi yeteneklerini geliştirmek isteyen herkese açık olacak.

İstanbul Govjam şehir plancıları ve mimarları ilgilendiriyor

Kamu sektörü çalışanları, sosyal girişimciler, dijital teknoloji çalışanları, şehir plancıları, mimarlar, sosyal hizmet uzmanları gibi pek çok farklı alandan insanların katılacağı etkinlik ile katılımcılar, birbirleri ile işbirliği halinde verimli ve sürdürülebilir hizmetler tasarlamayı ve prototiplemeyi öğrenecekler. Bu küresel etkinliğin bir parçası olan dünyanın dört bir yanından insanlarla etkileşim halinde olan katılımcılara alanında uzman kişiler öncülük edecek.

Global GovJam'in genel sosyal medya hesabından 16 Mayıs Salı akşamı, etkinliğin global teması açıklanacak.

17 Mayıs Çarşamba, 10:00 ile 18:00 saatleri arasında, deneyimli moderatörler, insan odaklı hizmet tasarımı hakkında katılımcılara çeşitli metotlar öğretecekler ve takımlara global temadan ilham alarak oluşturacakları hizmet tasarımı süreçlerinde destek olacaklar. Etkinliğin ilk günü saha araştırmaları ve tasarım keşifleri ile geçecek. Takımlar ayrıca kendi süreçlerini diğer ülkelerdeki katılımcılarla da paylaşacaklar.

18 Mayıs Perşembe, 10:00 ile 18:00 saatleri arasında, takımlar kendi oluşturacakları hizmetlerin tasarımı, prototiplemesi ve test edilmesi süreçlerine kaldıkları yerden devam edecekler. Etkinliğin sonunda, takımlar kendi çözümlerini video olarak Global GovJam'in websitesine yükleyecek ve böylece dünya ile paylaşmış olacak.

http://www.govjam.org

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler