İran Türkiye emlak görüşmeleri tam bir fiyasko oldu!

İstanbul’da düzenlenen B2B İran & Turkey 2. Emlak ve Yatırım Proje Görüşmeleri Organizasyonu tam bir fiyasko oldu.

İstanbul Yenibosna Pullman Otel’de düzenlenen B2B İran & Turkey 2. Emlak ve Yatırım Proje Görüşmeleri Organizasyonu tam bir fiyaskoya dönüştü. Bilban Tourism tarafından düzenlenen organizasyona Corona virüsü damgasını vurdu. İranlı firmaların katılımının minimum düzeyde gerçekleştiği organizasyona katılan Türk firmalar da umduklarını bulamadı. Salonda sinek avlanırken görüştüğümüz firmalar bu konuda yaşadıkları mağduriyetleri dile getirerek verdikleri paranın asla karşılığını alamadıklarını ifade etti.

Acemi firmadan saygısız hareketler

Buna ek olarak organizatör firmanın acemilikleri ve iş dünyası teamüllerine aykırı davranışlar da soğuk duş etkisi yaptı. Organizasyon görevlileri “Para aldıklarını” ve kendilerini müşterilerine “düzgün bir görüşme imkanı sunmakla” sorumlu tutarak basın mensuplarını salona dahi almadı. Hatta “Her geleni alırsak buranın hali ne olur?” gibi saygısız ifadeler kullanarak zaten can çekişmekte olan emlak sektörüne öldürücü darbeyi indirdi.

Ellerindeki imkanı kullanmasını bilmeyen Bilban Tourism yetkilileri, kendi tanıtımlarını yapmak ve bundan sonra yapacakları düzenlemeler için Türk firmalarına olumlu mesajlar yollamak yerine agresif bir tavır sergilemeyi tercih etti.

Bu şartlar altında firmanın gelecek dönemlerde yapacağı organizasyonların şimdiden ölü doğduğunu söylemek, çok doğru bir tesbit olur.

Hüseyin Belibağlı-Emlaknews.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir