İnşaatbank skandalı Sivas’tan geldi

Sivaslı müteahhit N.Ö. Çiftlikbank skandalından sonra İnşaatbank skandalına imza attı. Ev satın alan 150 kişi, 11 yıldır hukuk mücadelesi veriyor ama nafile…

Kolay para kazanma hırsı ve dolandırıcılık ülkemizin en büyük yaralarından biri olmaya devam ederken  bir dönem gündeme bomba gibi düşen ÇiftlikBank olayını hatırlarsınız. Yüksek getiri vaadiyle binlerce kişiden toplamda 511,7 milyon TL para toplayıp sırra kadem basan Çiftlik Bank'ın CEO'su Mehmet Aydın yani nam-ı diğer 'Tosuncuk' hala yakalanabilmiş değil.

Yeni skandalın ismi İnşaatbank

İrili ufaklı benzer birçok olay yaşanıyor. Bir yenisi de İnşaatbank adıyla Sivas'ta ortaya çıktı. Yaklaşık 180 kişi ev sahibi olma umudu ile arsalarını ve paralarını kaybetti. N.Ö. isimli müteahhit, 13 yıl önce Sivas'ın Yüceyurt Mahallesi’nde 'Cazip şartlarda ev sahibi yapacağım' vaadi ile çok sayıda kişinin tapularını üzerine geçirdi. Üzerine geçirdiği arazilerin üzerinde inşaat yapmaya başlayan N.Ö. birkaç yıl içerisinde bitirdiği evlerin bir bölümünü sahiplerine teslim etti.

Önce güven oluşturdu

Bu şekilde güven sağlayan N.Ö., yeni inşaatlara başladı. İnşaat yapacağı alanlardaki birçok tapuyu ev vaadi ile üzerine geçiren müteahhit, inşaat aşamasında yaklaşık 150 kişiye de daire sattı.
İddiaya göre bir süre sonra işleri bozulan N.Ö. başladığı inşaatları bitiremedi. Ev sahibi olma umudu ile arsalarını ve paralarını verip mağdur olan çok sayıda kişi yargıya başvurdu. Ancak N.Ö.'nün arazi ve biten daireleri akrabalarının üzerine devrettiğini devirlerden sonra ise bu akrabalarının reddi miras yaparak hukuki sorumluluktan kurtuldukları ortaya çıktı.

Mağdurlar arsa ve paralarını geri alabilmek için çalmadık kapı bırakmadı. Ancak bugüne kadar bir kazanım elde edemedi. Aralarında yaşlı vatandaşların da bulunduğu mağdurlar, yetkililerden N.Ö.'nün bulunabilmesi için yardım istiyor.

DHA

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler