İnşaat Teknolojileri ve Mühendislik Zirvesi yapılıyor

İnşaat Teknolojileri ve Mühendislik Zirvesi, 29 Mart 2018 Perşembe günü, Clarion Hotel Golden Horn İstanbul’da gerçekleştirilecek.

İstanbul Aydın Üniversitesi, Mühendisler Vakfı, Vatan Eğitim ve Teknoloji Vakfı işbirliğiyle düzenlenecek olan İnşaat Teknolojileri ve Mühendislik Zirvesi teori ve uygulama alanındaki son yenilikleri mercek altına alacak.

Türk Mühendisliği’nin dünyada hak ettiği yeri almasını hedefleyen zirvede, küresel rekabet gücüne ulaşıp fark yaratmak isteyen kurum ve kuruluşlar, akademisyenler, STK’lar ve özel sektörden duayenlerin buluşacağı zirvede, inşaat teknolojileri ile ilgili en çağdaş bilgiler, futuristik teknolojiler ve inovatif çalışmalar bir araya getirilecek.

İnşaat Teknolojileri ve Mühendislik Zirvesi yeniliklere kapı aralayacak

Bu yıl ilki düzenlenen İnşaat Teknolojileri ve Mühendislik Zirvesi’nde mühendislik alanındaki son teknolojiler doğrultusunda üniversite ile özel sektör işbirliğinin arttırılmasına yönelik çözüm önerileri sunulacak.

Zirvenin açılış konuşmalarını İstanbul Aydın Üniversitesi adına Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Mühendisler Vakfı adına Yönetim Kurulu Başkanı Y. Müh. Yusuf Erkoç, Vatan Eğitim ve Teknoloji Vakfı adına Dr. Erdoğan Bayraktar yapacak.

Yapı sektöründe nano teknoloji dönemi

Özel sektör ve akademik çevreden 200’ü aşkın kişinin katılacağı zirvede yapı, mimari ve bilimde kuşaklar arasındaki köprü durumunda olan mühendisliğe genel bakış, Türk Mühendisliği’nin gelişmesinde teknolojinin önemi ele alınacak.

İnşaat teknolojilerindeki son buluşlar, bilgi teknolojilerinin yapı sektöründe ve mühendislikte önemi, Endüstri 4.0 teknolojilerinde inşaat uygulamaları, yapılarda çok boyutlu modellemenin önemi, nano partikül teknolojisiyle ekolojik binalara dünyadan örneklerin sunulacağı zirvede, üniversitelerdeki mühendislik eğitimi ve uygulama yeterliliği gibi pek çok konuya yer verilecek.

İnşaat Teknolojileri ve Mühendislik Zirvesi
29 Mart 2018 Perşembe
09.00
Clarion Hotel Golden Horn İstanbul

www.insaatvemuhendislik.com

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler