İnşaat sektöründe en fazla verilen ilan inşaat mühendisliği

İnşaat sektörü iş ilanlarında %4 oranında düşüş gerçekleşti. 2017 Kasım ayına bakıldığında en fazla aranan pozisyon inşaat mühendisi oldu.

Türkiye’nin online insan kaynakları hizmetleri öncülerinden Yenibiriş, inşaat sektöründe verilen iş ilanlarının 2016 Kasım ile 2017 Ekim–Kasım dönemleri arası karşılaştırmalı verilerini açıkladı. En fazla aranan ilk beş pozisyona bakıldığında 2016 Kasım ayında ilk beşte sırasıyla makine mühendisi, inşaat mühendisi, mimar, satın alma memuru ve inşaat teknikeri yer alırken, 2017 Ekim ayında ilk beşte bulunan meslekler inşaat mühendisi, inşaat teknikeri, elektrik mühendisi, mimar ve makine mühendisi oldu.

Yenibiriş‘in 2017 Kasım verilerine bakıldığında ise en fazla aranan ilk beş pozisyon inşaat mühendisi, makine mühendisi, inşaat teknikeri, elektrik mühendisi ve yönetici asistanı olarak gerçekleşti.

İnşaat mühendisi yükselişte, mimar ve tekniker inişte

2017 Kasım ve 2017 Ekim ayları arasında inşaat sektöründe en fazla başvuru yapılan üç pozisyondaki değişime bakıldığında inşaat mühendisinin %30,2 arttığı, inşaat teknikerinin %10,4, mimarın ise %19,8 azaldığı görülüyor. Yenibiriş‘in 2017 Kasım ile 2016 Kasım dönemi arasındaki değişim verilerine göre ise üç pozisyonda da azalma olduğu, bu oranların inşaat mühendisinde %6,8, inşaat teknikerinde %22,1, mimarda %25,4 olduğu belirleniyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler