İnan Kıraç: GS’nin Florya arazisini sattırmam

Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, Galatasaray’ın satışa çıkan Riva ve Florya arazileri hakkında görüşlerini açıkladı.

Galatasaray camiasının etkili isimlerinden biri olan Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, takımın Riva ve Florya arazilerinin satışına karşı çıktı. Görüşünü, 7 kritik madde halinde dile getiren kıraç, Florya ve Riva konusunda yeterince bilgilendirilmediklerini ve bu şartlarda olağanüstü kongre olmaması gerektiğini söyledi. Riva arazisi için anlaşmanın döviz kuruyla yapılması gerektiğini de ifade eden kıraç, “Florya çok değerli. Oranın satışına izin vermem” dedi.

Riva’nın satışına şartlı oy

inan-kirac

Riva'da Galatasaray Üniversitesi yapılması gerektiğini belirten Kıraç bu arazi alınırken eğitim yeri olacağının konuşulduğunu hatırlattı. Riva ve Florya'yı satan Dursun Özbek’in ileride camiada iyi anılmayacağı uyarısında da bulunan Kıraç “Ünal Aysal'ın kalbini kırdılar. Desteklenseydi farklı yerde olurduk” diye konuştu. Arazilerin satışına karşı olduğunu da ifade eden Kıraç, Riva'nın satışına şartlı onay verebileceğini ama Florya'nın satışına kesinlikle karşı olduğunu söyledi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler