İDO, Avcılar’a geri döndü

Avcılar’da deniz otobüsü ulaşımını 11 Temmuz’da yeniden başlatacak olan İDO, buradan Bostancı, Yenikapı, Marmara ve Avşa Adası’na seferi düzenleyecek.

Avcılar bölgesinden gelen talebi dikkate alan İDO, Bostancı, Yenikapı, Avcılar, Marmara, Avşa Adası hattı deniz otobüs seferlerini 11 Temmuz tarihinden itibaren yeniden başlatıyor. 11 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında geçerli olan tarifeye göre, Bostancı’dan hafta içinde saat 19.30’da hareket edecek deniz otobüsü, saat 20.15’te Yenikapı, saat 21.00’da Avcılar’da, 23.30’da Marmara Adası ve 00:00’da Avşa Adası’nda olacak. Deniz otobüsü Avşa’dan saat 09.00’da hareket edecek, Marmara Adası’na uğradıktan sonra saat 12.00’de Avcılar’da olacak, 12.45’te Yenikapı ve 13.15’te Bostancı’ya varacak. Bostancı’dan Cumartesi günü saat 17.45, Pazar günü 09.30’da Yenikapı-Avcılar- Marmara-Avşa seferleri yapılacak. Avcılar’dan seferler Cumartesi günü saat 19.15, Pazar günü ise 11.00’de yapılacak. İDO’nun dönüş seferleri ise Cumartesi günü Avşa’dan 09.00, Pazar günü saat 18.00’de yapılacak. Deniz otobüsü Cumartesi günü saat 12.00’de, Pazar günü ise 21.00’de Avcılar’a varacak.

25 bin imza toplandı

Avcılar’da deniz ulaşımının güçlendirilmesine dönük taleplerini 25 bini aşkın imza toplayarak dile getiren Avcılar sakinleri, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli aracılığı ile isteklerini tarafından gerekli makamlara iletmişti. Hem göl hem de deniz kenarında bulunan Avcılar’ın bu avantajını ulaşımda kullanmamasının büyük eksiklik olduğunu söyleyen Başkan Benli,  katkılarından ve duyarlılığından ötürü Avcılar Kent Konseyi’ne ve İDO’ya teşekkür etti.

Avcılar’ın potansiyeli büyük

İDO Genel Müdürü Ufuk Tuğcu da Avcılar’dan gelen talebi göz önünde bulundurarak deniz otobüsü seferlerini yeniden başlattıklarını belirterek geçtiğimiz aylarda Tuzla’nın Yalova’ya, İDO ile bağlandığını hatırlatan Tuğcu, şimdi de Avcıları, Avşa ve Marmara Adası’na bağladıklarını söyledi. Bölgenin, civarda hızla büyüyen Beylikdüzü, Esenyurt gibi diğer semtlerle birlikte büyük bir potansiyel barındırdığını kaydeden Tuğcu, “ Bu potansiyeller somut talebe dönüştükçe, biz de bu talebi değerlendirecek, sefer sayılarını artırarak yeni hatlarımızla Avcılar’a hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler