İBB Başkanı Uysal 3 ilçede proje yatırım toplantıları yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Zeytinburnu, Bahçelievler ve Sultangazi ilçelerini ziyaret ederek yatırım ve hizmet toplantıları yaptı.

Göreve geldiği günden bu güne ilçe belediye ziyaretlerini sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal bugün de Zeytinburnu, Bahçelievler ve Sultangazi ilçelerini ziyaret etti. İlçe ziyaretlerinde Başkan Uysal proje, yatırım ve hizmet toplantıları yaptı.

Başkan Mevlüt Uysal bugünkü ilçe ziyaretleri kapsamında ilk olarak Zeytinburnu Belediyesi’ni ziyaret etti. Kapıda ilçe belediye başkanı Murat Aydın tarafından karşılanan Başkan Uysal toplantı öncesinde belediye binasını gezerek birimlerdeki çalışanları selamladı.

Başta trafik ve ulaşımın konuşulduğu toplantıda Başkan Uysal İstanbul’a yapılan ve projesi tamamlanan yatırımlardan bahsetti.

Zeytinburnu’na yapılan otopark ve kentsel dönüşümün de konuşulduğu toplantıda Başkan Uysal ayrıca kültür ve çevre yatırımlarına da değindi. İstanbul Şehir Müzesi inşaat ihalesinin de yapıldığını belirten Başkan Uysal müze inşaatına yakında başlanacağını söyledi.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’da Başkan Uysal’a ziyaretleri için teşekkür ederek, “İstanbul trafiğini rahatlatmak için çok ciddi yatırımlar yapıyorsunuz. Size ve çalışma arkadaşlarınıza şahsım ve İlçe halkım adına teşekkür ederim” dedi.

Başkan Uysal daha sonra da ikinci durağı olan Bahçelievler Belediyesi’ne geçti. Burada da Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu tarafından ilçe belediyesi önünde karşılanan Başkan Uysal daha sonra toplantı salonunda İBB ve Bahçelievler Belediye bürokratları ile toplantı yaptı.

Toplantıda konuşan Başkan Uysal, “Yaptığımız işlerde maksimum verimi hedefliyoruz” dedi.

Behçelievler’e yapılması planlanan otopark ve yer altı otoparklarından da bahseden Başkan Uysal, kavşak, üst geçit ve köprü düzenlemelerine de başlanarak bir an önce hayata geçirileceğini söyledi.

Bahçelievler için prestij caddeleri ve meydan düzenlemelerinin de hazırlıkları içerisinde olduklarını vurgulayan Başkan Uysal, “Bahçelievler için daha çok yeşil alan projemiz var ve ağaçlandırma da yapacağız. Kültür ve sanat etkinlikleri ile ilçemizin cazibesini arttıracak ve yeni kütüphaneler kuracağız”dedi.

Başkan Uysal’a ziyaretleri için teşekkür eden Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, “İlçemize gösterdiğiniz yakından ilgi için size teşekkür ediyorum. Eminin yeni projelerle birlikte ilçemiz İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olacaktır” dedi.

Başkan Uysal bugünkü ilçe ziyaretlerinden üçüncüsünü de Sultangazi’ye yaptı. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay tarafından karşılanan Başkan Uysal, karşılamanın ardından İBB ve Sultangazi Belediyesi bürokratlarının da katılımıyla toplantı yaptı.

Toplantıda konuşan Başkan Uysal, “Kentsel Dönüşüm’de yeni bir anlayışla vatandaşımızın lehine bir sistem uygulayacağız” dedi.

Ulaşım konusunda ciddi yatırımlar yaptıklarını ve ilçe gözetmeksizin istanbul’un her yerine hizmet taşıdıklarını belirten Başkan Uysal, üst geçit, kavşak, yol düzenlemeleri, kent meydanı, zemin altı otopark gibi prpjelerin bir an önce hayata geçirileceğini söyledi.

Taş ocağı problemiyle özel olarak ilgileniyorum

Sultangazi’de Taş Ocakları ve kamyon trafiği problemlerinden haberdar olduğunu ve bu problemi çözmek için düşündükleri projeyi özel olarak takip ettiğini vurgulayan Başkan Uysal, “Hedefimiz az laf, çok iş. İstanbulluların mutluluğu bizim mutluluğumuz. Vatandaşımız neyden mutsuzsa o sorunu çözmek en asli görevimiz” dedi.

Başkan Uysal ayrıca Sultangazi için kurban satış ve kesim yeri projeleri olduğunu ve bu projeyi de ne kısa zamanda bitirerek İstanbulluların hizmetine sunacaklarını söyledi.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’da Başkan Uysal’a ziyaretleri için teşekkür ederek, “Büyükşehir belediye başkanı olduktan sonra Sultangazi’ye üçüncü kez geliyorsunuz. Bu bizi çok mutlu etti. Bu bizi sahiplendiğinizi gösteriyor. İnanıyorum ki Sultangazi’de hem alt yapı hem de üst yapı çalışmalarınızda çok güzel eserler ortaya koyacaksınız” diye konuştu.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler