Hityapı İnşaat Ankara’da 586 konut yapacak

Hityapı İnşaat Ankara Yenimahalle’de 586 konut ve 62 dükkanın yer aldığı yeni bir projeye başlıyor.

Hityapı İnşaat Ankara Yenimahalle’de yer alan Susuz Mahallesi’ndeki 26 bin 568 metrekarelik arsa üzerine proje geliştirecek. 5 bloklu projede A blokta 340 adet 1+1 daire, B blokta 104 adet 2+1, C blokta 71 adet 3+1, D blokta 71 adet 4+1 daire, E blokta 4 adet dükkan ve F blokta 58 adet dükkan yer alacak.

2 yılda bitecek

Ankara’nın her geçen gün artan konut ihtiyacına bir nebze katkı sağlamak ve çarpık kentleşmeyi önlemek adına geliştirilen projede hafriyat alımı 4 ay sürecek. Sonrasında kaba inşaatın 9 ayda, ince İnşaatın 12 ayda yapılması ve projenin ruhsat alımından itibaren 2 yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

Tapuda 62685 ada, 1 parselde kayıtlı olan arsanın üzerine geliştirilecek projenin yatırım değeri 90 milyon TL olarak hesaplandı.

Projenin inşaatı sırasında 150 kişinin çalışması planlanırken iskan aşamasına gelindiğinde yaşayacak insan sayısının 2.300 olması öngörülüyor.

Merkeze 20 km mesafede

Proje alanı Ankara şehir merkezine yaklaşık 20 km, Yenimahalle İlçesine yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunmaktadır. Proje sahasına en yakın konut proje alanının kuzeyinde 150 metre mesafede yer alan konutlardır.

Çarpık kentleşmeye katkıda bulunacak

Planlanan Toplu Konut projesinin yerleşim alanı konum olarak, Ankara'nın son yıllarda hızla gelişen önemli yerleşim merkezlerinden biri olan Yenimahalle Susuz Mahallesi Mevkiinde yer alıyor. Ayrıca arazinin bulunduğu yer, çevresel etkilerden az etkilenecek bir konumda bulunuyor. Bulunduğu yer itibariyle, ana yollar yakınında olup, ulaşıma uygun bir noktada yer alması planlanan projenin meskun mahal ihtiyacına cevap verdiği görülüyor.

Ankara şehir merkezine yaklaşık 20 km mesafede

Projenin yapılacağı alan Yenimahalle’ne yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunurken en yakın konut proje alanı 150 metre mesafede yer alıyor.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler