Heritage İstanbul Fuarı ve Konferansı 12 Nisan’da başlıyor

Heritage İstanbul Fuarı & Konferansı 12-14 Nisan 2018 tarihleri arasında Hilton İstanbul Convention Exhibition Center’da gerçekleşecek.

12 Nisan'da başlayan Heritage İstanbul Restorasyon Arkeoloji Müzecilik Teknolojileri Fuarı & Konferansı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün desteği ile bu yıl üçüncü kez düzenleniyor.

Heritage İstanbul ile müzecilik anlayışı değişiyor

Özel müzelerin devreye girmesiyle önemli bir çığır açan müzecilik anlayışı, bu etkinlik ile katlanarak büyüyor. Türkiye’nin tarihi, sanatsal ve kültürel mirasını, gelecek nesillere taşımak amacıyla yapılan, fuar ve konferanslarda değerli konuşmacıyı ağırlanıyor.

Bu yıl üçüncü kez yapılıyor

Heritage İstanbul’u düzenleyen TG Expo Yönetim Kurulu Başkanı  Gönül Akyıldız yaptığı açıklamada uygarlığın beşiği olan ülkemizin güzelliklerini, tarihini, kültürel ve sanatsal mirasını bizden sonraki kuşaklara aktarmayı amaçladıklarını ifade etti.

Gelecek nesiller geçmişin arasında çarpıcı bağlar kuran Akyıldız, “Gelecek kuşaklar; tabletlerin, mobil ve giyilebilir cihazların içinde doğan, işaret parmağını kalem sanan ilk nesil! Onların hız, zaman, paylaşım, çalışma, eğlenme, haberleşme, sosyalleşme, oyun, öğrenme, eğitim algıları, olanakları ve araçları bugüne kadar ki nesillerin gördüklerine hiç benzemiyor. İş dünyası bu çocuklarımıza uygun iş modelleri üzerinde çalışıyor. İşte bizde TGExpo ailesi olarak; bu ihtiyaçtan yola çıktık, müzelerimizi, tarihi ve kültürel mirasımızı onların ilgisini çekecek düzeye çıkarmak için çalışmaya başladık. Tarihi, kültürel ve sanatsal mirasımızın dünyaya anlatmak, geçmişi gelecekle buluşturmak, müzelere; teknolojinin, bilimin katkısını sunmak amacıyla Heritage İstanbul’da tüm sektörü biraraya getiriyoruz” dedi.

Heritage İstanbul’da neler var?

TG Expo tarafından organize edilen ve bu yıl 100’ün üzerinde firmanın katılımı ile üç gün boyunca sürecek olan Heritage İstanbul 2018’in ana başlıkları arasında; restorasyon, arkeoloji ve müzecilik alanındaki yeni teknolojiler bulunuyor.

Her yıl artarak büyüyen fuar, sektörel gelişmeleri, uluslararası standartları ve bakış açılarını kültürel miras alanına sunuyor.

Etkinlikte, konferanslar, paneller, atölyeler ve miras sohbetleri eş zamanlı olarak düzenleniyor.

12 Nisan Perşembe - 13 Nisan Cuma – 14 Nisan Cumartesi / 2018
Hilton İstanbul Convention & Exhibition
1. Gün Konferans ve Fuar Açılış Saat: 09:15 – 10:30
Konferans ve Fuar Boyunca Saat:10:30- 18:30
Harbiye Mahallesi, Cumhuriyet Cd. No:50, 34367 Şişli/İstanbul

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler