Hamit Demir: Faiz indirimine ‘evet’ ama yeterli değil

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir TÜİK rakamları ışığında faiz oranlarına bakıldığında indirimin yetersiz olduğunu ileri sürdü.

Türkiye'nin geçtiği zorlu ortama dikkat çeken Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, 300 alt kolu besleyen bir sektörün daha fazla desteklenmesi gerektiğini kaydetti.

Tüm dünyada yatırımcıların çekimser kaldığını, global ekonominin dalgalanmalar yaşadığını söyleyen Demir, Türkiye'nin her şeye rağmen yatırımcının tercihi olmaya devam eden ülkeler arasında olduğunu söyleyerek, "Bunu değerlendirmeli ve fırsata çevirmeliyiz. Ama 15 Temmuz gecesi yaşadığımız talihsizliklerden doğam tedirgin ortam, ne yazık ki yatırımcıları bekleme pozisyonuna geçmelerine neden oldu" diye konuştu.

'İndirim yeterli değil'

Sektörün başlattığı düşük faizli kampanyaların bir canlanmaya neden olduğunu söyleyen Demir, buna rağmen yapılanların yetersizliğinden dem vurdu. Bankaların yaptığı konut kredisi faizi oranları indirimini yeterli görmeyen Demir, "Faizler 0.70 bandının indirildiği takdirde yatırımcılar yeniden harekete geçer. Bu durum herkesin kazanması anlamına gelir" diyerek sözlerini noktaladı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler