Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar’dan 250 milyon dolarlık fon

Global Menkul Değerler ile Mazaya Qatar, Türkiye’de ve yurtdışında sunulacak gayrimenkul yatırım fonları oluşturmak için işbirliği anlaşması imzalandı.

Global Menkul Değerler, Katar’ın önde gelen halka açık gayrimenkul şirketlerinden Mazaya Qatar ile stratejik bir işbirliğine imza attı. İki şirket, yerel ve uluslararası düzeydeki nitelikli yatırımcılara sunulmak üzere, yatırım fonları oluşturmayı amaçlıyor. Global MD Portföy Yönetimi Şirketi tarafından İslami kurallara uygun olarak kurulup yönetilecek olan gayrimenkul yatırım fonları, özellikle Türkiye’deki tamamlanmaya yakın projelere ve gelir getiren varlıklara odaklı olarak yapılandırılacak. İki şirket arasındaki işbirliğine Mazaya Qatar CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Hamad Al Hedfa ile Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı Erol Göker ve Global MD Portföy Yönetim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Braida Fernandez imza koydu.

Gayrimenkul yatırımlarında uzman

Mazaya Qatar CEO’su Al Hedfa, Mazaya Qatar’ın, 2008 yılında 1 milyar Katar Riyali sermaye ile kurulduğunu belirterek şirketin konutlar ve ticari mülklerin geliştirilmesi gibi geniş kapsamlı gayrimenkul yatırımları konusunda uzmanlaştığını söyledi. Al Hedfa, Mazaya Qatar’ın yatırım portföyünü coğrafi olarak çeşitlendirme vizyonu çerçevesinde, Global Menkul Değerler yapılan bu ortaklığı son derece önemli bir kilometre taşı olduğunu sözlerine ekledi.

Yeni ve karlı yatırım ürünlerini

Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı Erol Göker, Global Menkul Değerler’in ve bağlı kuruluşu Global MD Portföy Yönetimi Şirketi’nin Türk sermaye piyasası yatırımcıları için yeni, karlı yatırım ürünlerini yapılandırmak çabasında olduğunu belirterek Göker, kurulması hedeflenen fon büyüklüğünün kısa sürede 250 milyon dolara ulaşabileceğini kaydetti.

‘Körfez yatırımcısının ilgisini çekecek’

Global MD Portföy Yönetim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Braida Fernandez ise Türkiye piyasası için nispeten yeni bir kavram olan gayrimenkul yatırım fonlarının hem yerel hem de uluslararası yatırımcılara cazip geleceğini söyledi. Fernandez, oluşturacakları fonların, Körfez yatırımcısının, Türkiye’de ilk kez direkt olarak gayrimenkule değil de güvenirliği yüksek bir finansal enstrüman aracılığı ile gayrimenkule yatırım yapma olanağına kavuşmasını da sağlayacağını vurguladı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler