Gazeteci yazar Demet Cengiz’in Vadistanbul’daki evi

Yeni kitabı Aşk Olsun’un çıkmasına günler kala gazeteci-yazar Demet Cengiz, küçük ama son derece renkli ve enerjik detaylar ile dekore edilmiş evinin kapısını evinin kapılarını açtı.

Gazeteci Demet Cengiz'in Vadistanbul’daki evi arkadaşlarının buluşma noktası oluyor... Asansörle uzunca sayılacak bir süre yukarı çıktıktan sonra zili çaldığımızda son derece enerjik bir gülümsemeyle bizi karşılıyor Demet Cengiz. İçeri girer girmez yemyeşil bir dokuyla karşılaşmak bizi şaşırtıyor. Evde en sevdiği şeyin balkondan ya da evin herhangi bir yerinden bu yeşil manzaraya bakarak oturmak olduğunu anlatıyor. Eşyaya değil daha çok ana kıymet veren biri olduğundan bahseden Demet Cengiz, bu yüzden evini fazla kalabalığa boğmadığının altını çiziyor.

Vadi İstanbul'da yaşıyor

Yaklaşık 4 yıldır Vadi İstanbul'da yaşayan ev sahibi, evinin hazır olmasını beklerken, 6 ay için mobilyalı bir eve taşınıp eşyalarını da bir depoya göndermiş. Depoda bekleyen eşyalarının hikayesini kendisi anlatıyor: "Taşındığım gün anlaşıldı ki depoda bütün eşyalarım çürümüş. Tüm eşyalarım, kıyafetlerim, ayakkabılarım, perdeden havluya her şeyimi kaybetmiştim. Ama en çok depoda çürüyen o güzelim Bedri Baykam tablosuna üzülürüm hâlâ. Bomboş bir evde sadece kahve makinem vardı. Sanat eserlerini, özellikle resimleri çok seviyorum. Bomboş evde ilk dolan yer duvarlarım oldu."

Yeniden eşya alma sürecinde de hiç acele etmediğini anlatan ev sahibi, her şeyi teker teker aldığını anlatıyor. Hatta yeni koltuk ve yatak alması gerektiğinde bir yıl kadar önce koltuk ve yatağını aldığı mağazayı aramış. Kayıtlardan adını bulmuşlar ve yine aynılarını sipariş ederek bu konuyu çözmüş. 1 oda 1 salon olan evinin kendisi için son derece pratik bir yaşam alanı olduğunu belirten Demet, başta misafirlerini düşünerek bir odası daha olmasını istemiş ama sonra bu kompakt yaşam ona daha cazip gelmiş.

‘Üzülme, ileride yenisini alırsın’

Depoda çürüyen eşyalarımın yerine birkaç eskitme mobilya aldım. O zaman eşyalarımı kaybettiğime tanık olan Sevim Hanım evde bana yardım ederken ‘Ah kızım eskiciden almışsın. Üzülme. Kazanır, ilerde yenilerim alırsın' dedi.

Yasemin Savcı - İsa Arslan - Homeart

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler