Gayrimenkul sektörüne güven yüzde 79 arttı

REIDIN gayrimenkul sektörü 2017 yılı 2. çeyrek güven ve fiyat beklentileri endeksini açıkladı.

Türkiye gayrimenkul sektörü fiyat beklenti endeksi değeri, 2017 yılı 2. çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre yüzde 55 artışla 106.3 olarak ölçüldü. Buna göre, gayrimenkul fiyatlarında geçmiş üç aylık döneme göre, önümüzdeki üç aylık dönemde fiyat artış beklentisi arttı.

Gayrimenkul sektörü ile ilgili güncel verilerle derinlikli analitik bilgiler sunan REIDIN’in, Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven ve Fiyat Beklenti Endeksi 2017 2. Çeyrek Dönem sonuçlarını değerlendiren REIDIN Türkiye Ülke Müdürü Kerim Bertrand, “Güven Endeksi değeri, geçen yılın çeyrek dönemine göre %79 artışla 112.5 olarak ölçüldü. Benzer şekilde Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksinde de geçen çeyrek döneme göre %55 artış gerçekleşti. Bu durum, gayrimenkul fiyatlarında geçmiş üç aylık döneme göre, önümüzdeki üç aylık dönemde fiyat yükseliş beklentisini artırdı. Bu artış, aynı zamanda, gelecek 3 aylık dönemde gayrimenkul piyasalarının daha iyi olacağı yönünde beklentisi olan sektör temsilcilerinin sayısının bir önceki çeyrek döneme göre arttığını da göstermektedir” dedi.

Sektöre güven yükseldi

Ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan gayrimenkul sektöründe rol alan profesyonellerin, Türkiye’deki gayrimenkul sektörüne olan güvenini ölçmeyi amaçlayan ve Türkiye İş Bankası desteğiyle hazırlanan REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi, 2017 yılı 2. çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre yüzde 79 artışla 112.5 olarak ölçüldü. Bu değer, önümüzdeki üç aylık dönem süresince sektöre duyulan güvenin Kısmen İyimser olduğunu göstermektedir.

Fiyatlarda artış beklentisi arttı

Türkiye İş Bankası desteğiyle hazırlanan REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi 2017 yılı 2. çeyrek döneminde, geçen çeyrek döneme göre yüzde 55 artışla 106.3 olarak ölçüldü. Buna göre, gayrimenkul fiyatlarında geçmiş üç aylık döneme göre, önümüzdeki üç aylık dönemde fiyat artış beklentisi arttı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler