Garanti Koza mağdurları şikayet sitesi kurdu

Garanti Koza’dan ev alıp, evini teslim alamayan veya tamamlanmamış teslim alan vatandaşlar şirket yetkililerine ulaşamayınca şikayet sitesi kurdu.

Garanti Koza’nın bugünlerde müşterileri ile başı dertte. Garanti Koza’dan ev alıp adeta isyanın eşiğine gelen vatandaşlar, Garanti Koza’da dertlerini anlatıp çözüm isteyecekleri yetkili bulamayan konut alıcıları çareyi garantikozapalavralari.com adlı şikayet sitesini açmakta buldu.

Teslim tarihi 2015 olan evler hala ortada yok

Emlakeki.com sitesinin haberine göre, Garanti Koza’dan ev alan bir grup vatandaş, teslim tarihi 2015 olarak taahhüt edilmesine karşın hala evini teslim alabilmiş değil. Garanti Koza’dan evini teslim alabilen vatandaşlar ise evlerinin adeta kaba inşaat halinde kendilerine teslim edildiğini iddia ediyor.

basliksiz-1

Eksiklerin parasını alıcıdan istiyor iddiası

Şikayetler bununla da bitmiyor. Garanti Koza’nın evlerinin eksiklerinin tamamlanmasını isteyen alıcılardan fahiş meblağlar talep ettiği de iddialar arasında yer alıyor. Üstelik bu paraları ödemeye razı olan alıcılar ise istenen para miktarının her geçen gün artırıldığını belirtiyor. İddiaya göre, evlerin eksik kalan için vatandaşlardan 96 bin TL isteyen firma, daha sonra bu rakamı 115 bin TL’ye çıkardı.

‘Elektrik tesisatı teminatı olarak 150 bin TL isteniyor’

Evlerinin eksiklerini kendileri gidermek isteyen vatandaşlar ise başka bir mağduriyetle karşı karşıya bırakılıyor. Garanti Koza’dan ev alan bir vatandaş, daha ev teslim edilmeden eksiklerin giderilmesi için kendilerine şirket tarafından bir süre verildiğini ve 'şu kadar süre içinde bitirmezseniz günlük 150 TL cezası var' denildiğini iddia ediyor. Mağdur vatandaş eksikleri kendilerinin gidermesi durumunda sadece elektrik tesisatı teminatı olarak 150 bin TL’lik bir meblağ istendiğini de belirtiyor.

Siteye gelen şikayetlerden bazıları şöyle:

1

2

 

 

 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler