Galatasaray Kemerburgaz’dan 160 dönüm arsa aldı

Galatasaray, Kemerburgaz’da aldığı 160 dönümlük arsaya 8 ayrı futbol sahası yapacak. Kulübün Florya Metin Oktay Tesisleri, bu yeni tesise taşınacak.

Galatasaray Spor Kulübü, Kemerburgaz'daki 160 dönümlük bir arsa satın aldı. Fanatik’te yayımlanan habere göre, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in dün Başbakan Binali Yıldırım ile randevusunda, Türk Telekom Arena'nın üst kullanım hakkı ve salon inşaat izninin yanı sıra, Kemerburgaz'daki tesis arazisi için de resmi imzayı attığı öğrenildi.

8 ayrı futbol sanası yapılacak

Galatasaray,  Florya'daki Metin Oktay Tesisleri'ni boşalttıktan sonra tüm alt yapı da içinde olmak üzere futbol tesislerini, Kemerburgaz'daki 160 dönümlük arazi de inşa edilecek yeni tesislere taşıyacak. Florya'daki tesisin 2 katı büyüklüğündeki yeni arazide, 8 ayrı futbol sahası inşa edilecek. Alt yapı futbol akademileri ve tesislerinin de taşınacağı Kemerburgaz, Türk Telekom Arena Stadı'na da otomobille 10 dakika ulaşım mesafesinde.

İnşaatı bir iki ay içinde başlıyor

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Başbakan Binali Yıldırım ile yaptığı görüşme sonrasında Kemerburgaz'daki tesis için de gerekli tüm onay ve imzaları sağladı. Yeni tesisin inşaatına nisan ya da mayıs ayında başlanacak. 16 gibi kısa sürede tamamlanacak olan Galatasaray'ın yeni tesisinde kulüp üyelerinin yararlanacağı sosyal mekanlar da yer alacak.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler