Folkart Vega 850 milyon TL’ye parlayacak

İzmir merkezli markalı konutların önde gelen yatırımcısı olan Folkart Yapı Alsancak ile Halkapınar arasında Körfez manzaralı Vega projesini lansmana çıkarıyor.

Folkart Yapı İzmir Körfezi'nin karşısında, 843 konut ve rezidans ile 57 ticari alandan oluşan Folkart Vega Projesi 850 milyon TL’lik yatırımla geliştiriyor. Projenin lansmanı "Yıldızlar kadar parlak, İzmir kadar eşsiz" söylemiyle, 21 Eylül'de yapılacak.

İzmir Körfezi manzaralı Vega

İsmini en parlak yıldız olan Vega'dan alan proje İzmir'in en merkezi noktası olarak bilinen Alsancak ile Halkapınar arasında ve İzmir Körfezi manzaralı olarak geliştiriliyor. Panoramik körfez manzarasına sahip olan proje şehrin kalbinde, yenilikçi bir mimari anlayışla tasarlandı ve İzmir’in tüm noktalarından denizi kucaklayacak şekilde konumlandırıldı.

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, yaptığı açıklamada "Güzel İzmir, Türkiye'nin en çok değerlenen, en hızlı gelişen şehirlerinin başında geliyor. Folkart'ın yeni projesi Vega'da bugüne dek hayata geçirdiğimiz en özel projelerden biri" diye konuştu.

Deniz, plaj atmosferi

Yenilikçi tasarımı ve zarif siluetiyle dikkat çeken projede özel bir havuz da yer alacak. Havuzda özel bir uygulamayla deniz suyunda yüzme hissini yaşatan ve gerçek plaj kumu kullanılacak. Bunlara ek olarak projede tatlı sudan oluşan açık ve kapalı havuzlar da yer alıyor. Ayrıca Infınity Pool ile şehir merkezinde denize giriyormuş ve sonsuz bir ufka kulaç atıyormuş hissi yaratılmak isteniyor.

Proje, ödüllü mimar Altuğ'dan

Folkart Vega projesi uzun süreli bir yarışmaya dayalı emek, yoğun mimari süreçlerden sonra seçildi. Proje, Tago Mimarlık'ın kurucu ortaklarından Gökhan Aktan Altuğ tarafından aylar süren bir çalışmayla hazırlandı.

DHA-Yeni Asır

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler