Fikirtepe’de ilk daire teslimi Concord İstanbul’dan geldi

Teknik Yapı, kentsel dönüşümün pilot bölgesi olarak bilinen Fikirtepe’de geliştirdiği Concord İstanbul’da ilk teslimi yaparak bölgenin birincisi oldu.

Kentsel dönüşüm kapsamında yenilenen Fikirtepe’deki ilkler zincirine Teknik Yapı, yeni bir halka daha ekleyerek ilk daireyi sahibine teslim etti. Proje başlamadan önce ilk inşaat ruhsatı alan Teknik Yapı kat irtifakı kurulmasında da ilk sırada yer almıştı.

Fikirtepe’deki 5 ayrı adanın yenilenmesinde faaliyet gösteren Teknik Yapı, 2014’de başladığı home ofis ve ticari birimleri barındıran Concord İstanbul Projesi’ndeki ilk etabının teslimlerine başladı. İş hayatında en gururlu günlerden birini yaşadığını dile getiren Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, ilk dairenini teslimini bizzat gerçekleştirdi.

Önce güven vardı

Binlerce insanını güvenerek kendilerine evlerini teslim ettiğini, bu güvene dayanarak riskli yapıları yıkarak tüm prosedürleri yerine getiren binaları inşa ettiklerine değinen Durbakayım, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın öngördüğü şartların tamamını ve verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Çıkan her sorun ve engel projeyi tamamlama isteğimizi artırdı. Bu gün Concord'un yüzde 98’nin satışını tamamlamış bulunmaktayız." diye konuştu.

'Malikler firmaların yolunu açsın'

Teslimler, toplam 1.170 daireden oluşan Concord İstanbul’daki ilk etapta başladı. Bu kapsamda 617 dairenin teslim edileceğini ve bunun yaklaşık 2 ay süreceğini aktaran Durbakayım, "Bölgedeki diğer firmaların da daire teslimlerine başlayacak. Fikirtepe’deki dönüşüm maalesef parça parça yapılıyor. Henüz yüzde 100 anlaşma sağlanamamış adalar arasında yükselen bu projeler, acil dönüşümün ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor” diyerek sözleşmelerini imzalamamış arsa sahiplerinin bir an önce görüştükleri markaların önünü açması gerektiğine vurgu yaptı.

Fikirtepe’nin ilk talihli çifti Neymen Ailesi oldu

Concord İstanbul Projesi’nde dolayısıyla kentsel dönüşümün ilk uygulaması Fikirtepe’de dairesini teslim alan ise Duygu ve Koray Neymen çifti oldu. Projein uzun vadede iyi bir yatırım olduğunu düşünerek hareket eden Neymen Çifti "Aldığımızdaki metrekare birim fiyatları 6000-6500 bandındaydı. Şimdi ise 10 bin liraymış. Değerin daha da artacağına inanıyorum." diyerek anahtarlarını teslim aldı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler