Fibrobeton’dan Düzce’ye teknoloji seferberliği

Bugüne kadar birçok sosyal sorumluluk projesini destekleyen Fibrobeton, bu defa çocuklara bilimi ve teknolojiyi sevdirmeyi amaçlayan yeni bir projeye imza attı.

Toplumsal gelişmeye katkı sağlamak amacıyla bugüne kadar birçok sosyal sorumluluk projesini destekleyen Fibrobeton, bu defa çocuklara bilimi ve teknolojiyi sevdirmeyi amaçlayan yeni bir projeye imza attı. Liderlik okulu Young Guru Academy (YGA) tarafından yürütülen Bilim Seferberliği projesinin hayal ortaklarından biri olan Fibrobeton, Düzce’de 10 ayrı ilköğretim okuluna bilim desteği sunuyor.

Bilim Seferberliği projesi kapsamında, Düzce’de yerleşik ilköğretim öğrencilerinin faydalanacağı toplam 100 adet Bilim Seti, YGA işbirliği ile 10 ayrı okula gönderildi. Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Aziz Sancar ve Harvard & MIT üniversiteleri profesörü Mehmet Toner’in de aralarında bulunduğu dünyaca ünlü Türk bilim insanlarının danışmanlığında hazırlanan YGA Bilim Seti, müfredata giren robotik ve kodlama eğitimi için de öğrencilere gerekli materyalleri sağlıyor. Proje, YGA’nın Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı bir protokol kapsamında gerçekleştiriliyor.

Fibrobeton Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener ve YGA Bilim Seferberliği Lideri Cemre Balaban’ın konuşmaları ile katılacakları etkinlikte, Bilim Seti’ni kullanarak icat geliştiren mucit çocuklar, özgün projelerinin gösterimini yapacaklar ve geliştirdikleri otonom arabalar ile yarışacaklar.

PROGRAM

05 Aralık 2019, Perşembe
11:30 - 12:00 Karşılama ve İkram
12:00 – 12:15 Konuşmalar
12:15 –12:45 Teknolojik İnovasyonların Gösterimi – Araba Deneyi
12:45 - 13:15 Yarışma
YER: Şükran - Sedat Şenkardeşler Ortaokulu
Sancaklar Mahallesi, Eski Akçakoca Caddesi, 2498 Sokak,
No: 4 Merkez/Düzce

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler