Ferko Line ile Kağıthane'ye yeni bir otel ve ofis geliyor

Ferko İnşaat, Kağıthane'de otel ve ofisten oluşan Ferko Line projesini geliştirmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na başvurdu.

Ferko İnşaat tarafından Kağıthane'de geliştirilen Ferko Line, 173 odalı otel, 231 ofis ve 48 dükkândan meydana geliyor. Arsası 20 bin 436 metrekare olan projenin 122 bin 239 metrekare inşaat alanı olacak. 2 bloklu proje 9 bin 745 metrekarelik alan üzerine oturacak. Bina yüksekliğinin 45,50 metre ile sınırlı olduğu arsanın emsali ise 1,20. Hafriyat işlerine Aralık 2015’te başlanması beklenen projenin 2019 Ocak ayında kullanıma açılması hedefleniyor. Projenin yatırım değeri 94 milyon 500 bin lira olacak.

Trend olan Kağıthane'de Ferko'da olacak

Proje alanı merkezi alanlara ve ulaşım yollarına yakınlığı ile dikkat çekiyor. Çevresinde konut ve ticari binaların yer aldığı proje, imar planlarına göre bölge "turizm, ticaret, konut, teknik altyapı alanları, transfer merkezi ve ulaşım terminalleri” gibi fonksiyonlara ayrıldığı için gelişmeye açık görünüyor. 

Arsa kimindi?

Ferko Line projesinin gerçekleştirileceği 20 bin 436 metrekarelik 12 parsel, Hristina Paleos, Hasmonay Levi, Jak Levi ve Plastifay Pazarlama'ya ait bulunuyor. Kat karşılığıyla gerçekleştirilecek projede Ferko İnşaat yüklenici olarak yer alıyor.

Hüseyin Belibağlı/Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler