Farilya Asia, Sabiha Gökçen Metrosu’na 20 adımlık mesafede

Farilya Asia’nın Pendik’te “çeşme başı” gibi lokasyonu olduğunu söyleyen Satış Koordinatörü Arman Özver, Temmuz 2018’de yaşamın başlayacağını kaydetti.

Farilya Asia'nın bulunduğu ve hızlı gelişen bir bölge olan Kaynarca, sosyal donatısı ve ulaşım ihtiyaçları karşılanarak yapılaşmanın başlaması ile öne çıkıyor. Yakınlarına göre göre oturmuş fiziki çevreye sahip bulunuyor. Konumun en iyi destekçisi olan Sabiha Gökçen Metrosu’nun Marmara Üniversitesi İstasyonu’na 20 adımlık bir mesafede yer alıyor. Zira istasyonun diğer ucu hastaneye bağlanıyor.

Farilya Asia’nın yatırım değeri 50 milyon TL

Farilya Asia, Pendik’in önde gelen arsa geliştiricisi olan Burhan Aras ve Ufuk Mesken İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Osman Menekşe’nin birlikteliğiyle inşa ediliyor. Ortaklardan Aras, kesinlikle kat karşılığı proje geliştirmiyor. 13 dönümlük arsada 90 bin metrekare inşaat yapılıyor. Bunun 4 bin metrekaresi ticari ünitelere ayrılıyor. Kabaca 20 bin metrekare satılabilir alan çıkıyor. 3 bloklu projede binalar 10’ar katlı. Zeminin altında dükkanlar ve ticari üniteler yer alıyor. Yatırım değeri ise 50 milyon TL civarında.

Yeşil hatla çevrili

Farilya Asia’nın güneye bakan cephesi Marmara Denizi’ni görüyor. Hemen geçen arkasında Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar uzanan BOTAŞ Boru Hattı geçiyor. Üzerine inşaat yapılamadığı için yeşil alana ayrılan kalan bölge; projenin açık, havadar ve manzarayla çevrilmesine imkan veriyor.

Her şey baştan planlı

Projenin satış ve pazarlamasını bu alanda önde gelen isimlerden Arman Özver üstlenmiş. Zira Özver, yılların tecrübeyle projelerin satışını geliştirme aşamasında alıyor. Birbirini tamamlayan lokasyon, mimari, fonksiyonların çözümü, satışın şekli ve maliklerin konsepti… gibi onlarca unsur incelikle hesaplanıyor ve proje şekilleniyor.

357 konutun yer aldığı Farilya Asia öncesi detaylı araştırmalar yaptıklarını anlatan Özver, “Daire alacak gibi firmalara bakarak satış anlaşmasını imzaladık. Örneğin Ufuk Mesken’in Ankara’da tamamladığı Paragon’u da inceledik, iddialı bir proje olduğunu gördük. Burasını öz sermaye ile yapıyorlar ve bu durum müşteri açısından önem arz ediyor.” diye konuşuyor.

"Bağdat Caddesi’nde konutlar neden zor satılıyor?"

İnşaat seviyesinin yüzde 80’i bulduğunu belirten Özver, “Proje, yasanın gerektirdiği şekliyle ve çok fonksiyonel tasarlanmış. Planlar düzgün, brüt alanları az kayıplı. Metrekareleri dürüst ve kullanımı efendi.

"Bunu niye söylüyorum?"

Çünkü Bağdat Caddesi’nde 95 metrekarelik alana 3+1 daire yaptıklarına, salondan yatak odasına geçtiklerine şahit oluyorum. Ondan sonra da ‘Niye batıyoruz? Niye satamıyoruz’ diye soruyorlar. Onları gördükçe burasının niteliği daha da öne çıkıyor.” diyor.

Kaliteli malzeme kullanıldı

Malzeme seçiminin de kaliteli olduğunu söyleyen Özver, “Yatırımcının en iyisin yapmaya çalışması çok önemli. Doğramalar Rehau, asansörler Otis. Benim A sınıfı inşaat karnem var. Son zamanlarda dış cephesine kara sıva kullanan firma görmedim. Bu alçı katılmadığı için izolasyon açısından özgün bir malzemedir ve nefes alır. Burada kullanılıyor. Dairelerin arasında izolasyon malzemesi döşeniyor. 18 bin metrekarelik otoparkta elektrikli araçlar için şarj ünitesi kuruluyor. Bu da standardı bir tık üste taşıyor.” diyor.

İyi markalardan karma yapılıyor

AVM’sinin kiralamasını üstlendiği için marka karmasını günlük ihtiyaçların karşılanabileceği şekilde tasarlandığının altını çizen Özver, “B Blok’un altına M2 Migros, Mcfit, Kahve Dünyası, Mado, Simit Sarayı, Yataş, Malatya Pazarı ve Watsons gibi markalar gelecek ve aynı zamanda çevrenin de ihtiyacını karşılayacak. Çok talep var. Anlaşılan firmalar Nisandan sonra dekorasyonlarını tamamlayacak.” diyor.

Satışın acelesi hiç yok

Yatırımcıların aceleci olmadığını söyleyen Özver, “Evlerin birim fiyatı 6 bin liraya gelince satış zorlaşıyor. Burada satışlar yüzde 40’ı geçti. Farilya Asia’da yüzde 8 KDV dahil fiyatı 4 bin 500 - 5 bin 500 TL bandında. Sahipleri inşaatın tamamlanarak satılmasının istiyor. Çünkü her ay bir tık zam yapılarak alıcıya kazandırılıyor. Teslimden sonra daha yüksek fiyattan satılacağı için acele etmiyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Hüseyin Belibağlı-Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler