Expo Turkey by Qatar fuarının 2.si 17-18 Ocak’ta yapılacak

Türkiye ile Katar arasında kurulan ticaret köprüsü olarak somutlaşan EXPO Turkey by Qatar Fuarı 17-18 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Türkiye ile Katar arasındaki siyasi, sosyo-kültürel ve diplomatik alandaki güçlü işbirliğini, iktisadi alanda daha da geliştirecek uluslararası bir platform oluşturmak üzere düzenlenen Expo Turkey by Qatar Fuarı’nın ikincisi 17-18 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenecek.
İlki 19-21 Nisan tarihlerinde Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen Expo Turkey by Qatar'a Türkiye'den 154 firma katılım göstermiş, sanayi ve gayrimenkul alanlarında önemli işbirlikleri gerçekleştirilmişti.

Fuarı organize eden Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt yaptığı açıklamada "Ülkemiz ile Katar arasındaki stratejik, diplomatik ve tarihi işbirliğine bugüne kadar hep güvendik. Bugünden sonra da Katar'a bu anlamda yatırım yapmaya devam edeceğiz. İlkini 19-21 Nisan tarihlerinde Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleştirdiğimiz ve 154 firmamızın katılım gösterdiği Expo Turkey by Qatar'ın ikincisini 18-20 Ocak 2018 tarihlerinde Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleştireceğiz. Yaşanan gelişmeler her ne olursa olsun Katar'dan asla vazgeçmeyeceğiz " dedi.

"2.Expo Turkey by Qatar yüzde 20 büyüyecek"

Hakan Kurt "Geçtiğimiz günlerde Sudi Arabistan, BAE, Mısır gibi birkaç ülkenin Katar ile olan diplomatik ilişkilerini sınırlandırması kararına karşın şirket olarak tavrımız, daha önce fuarlar düzenlediğimiz ve bölgede ekonomisi ile ülkemiz ekonomisi arasında stratejik ekonomik köprüler kurma gayretimize devam etmektir. Bu anlamda ikincisini düzenleyeceğimiz Expo Turkey by Qatar'ın ikincisini yüzde 20 oranında büyütmeyi hedefliyoruz. Bu yıl özellikle gıda, makine, bilişim sektörlerinde yoğun bir katılım öngörüyoruz. Yine gayrimenkul sektörü bu yıl çok daha büyük bir katılımla Katar'da yerini alacak. Özellikle yaşanan kriz sonrasında Türkiye ile Katar arasındaki ticari ilişkilerin çok daha hızlı ve güçlü bir şekilde artacağına inanıyoruz" diye konuştu.

17-18 Ocak 2018
Doha

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler