Evinizde baharı müjdeleyen yeşil, sarı ve pembe renkler

2019’un trendleri konusunda bilgi veren Buka Tasarım Müdürü İç Mimar Duygu Yarkadaş’a göre bu bahar evlerin favori renkleri yeşil, sarı ve pembe tonlar olacak.

İlkbahar ile birlikte evlerimiz de renklenmeye başlıyor. 2019’un trendleri konusunda bilgi veren Buka Tasarım Müdürü İç Mimar Duygu Yarkadaş’a göre bu bahar evlerin favori renkleri yeşil, sarı ve pembe tonlar olacak.

Yenilenme isteğini doyasıya hissettiğimiz bahar aylarında hem kendimizde hem de evlerimizde yapacağımız değişiklikler, enerjimizi yükseltmemize yardımcı olacak. Buka, modüler mobilyaları, alternatif ev aksesuarları ve değişebilen kılıflarıyla evinin dekorasyonunda değişiklik yapmak isteyenlere birçok seçenek sunuyor. Pozitif duyguların ve enerjinin yükseldiği bahar aylarında bu tazeliği evlerine yansıtmak isteyenlere Buka Tasarım Müdürü İç Mimar Duygu Yarkadaş önerilerde bulunuyor.

Rengarenk yastıklar

Buka Tasarım Müdürü İç Mimar Duygu Yarkadaş, bahar enerjisini evlerine taşımak isteyenlere çiçek veya kuş desenleri ile yeşil, pembe, sarı gibi bahar tonlarını öneriyor:

“Koyu tonlardaki kırlentleri, kadife, kalın, kışlık kılıfları rafa kaldırma vakti geldi. Baharın gelmesiyle birlikte dekorasyonda rengârenk yastıklar, renkli dekoratif ürünler, mobilya ve aydınlatma ürünleri öne çıkıyor. Sadece gerçekleştirilecek birkaç değişimle bile bu enerjiyi evlerde hissetmek mümkün. Baharı simgeleyen kuş ve çiçek desenlerini koltuklarda, yastıklarda ve diğer ev aksesuarlarında sıklıkla görebilirsiniz.

Bahar enerjisini yansıtın

Dekorasyonunuzda baharın enerjisini yansıtan yeşil, pembe, sarı renklerini; krem, beyaz, bej gibi pastel ve açık renklerle dengeleyerek kullanabilirsiniz. Doğal yaşama vurgu yapan ahşap mobilyalar, doğal kumaşlar, doğadan esinlenilerek tasarlanan dekoratif objelerle de evlerinize baharı getirebilirsiniz. Düz kumaşa sahip koltuk takımlarınız varsa rengârenk yastıklarla destekleyebilir, ev aksesuarlarınızda dikkat çekici tonları tercih edebilirsiniz.”

Evlerde Ege esintisi

Buka, baharı simgeleyen çiçek ve kuş motifli dekoratif yastıkları, kilimleri, modern ve renkli dekoratif objelerinin yanı sıra güneşin sıcaklığını evinize taşımanız için Ege kanepeyi öneriyor. Ege Bölgesi’nden ilham alınarak tasarlanan ve coastal esintiden izler taşımasıyla yazı müjdeleyen kanepe, rahat ve yumuşak görünümüyle de bahar ve yaz aylarına hitap ediyor.

Yastıklarla desteklenen ve oturma alanının yumuşaklığı ile dikkat çeken Ege, geniş bir pastel renk skalasına sahip. Yüzlerce kumaş ile birbirinden farklı renk ve desende kılıf seçeneği sunan Buka, koltuklarından alanlara tarzlarını istedikleri zaman özgürce değiştirebilme imkanı sunuyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler