EÜAŞ’ın elektrik santrali ihalesi 7 Mart’a ertelendi

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi (ÖİB) 26 Ocak 2018’de yapacağı Eskişehir Alpu’daki Elektrik AŞ’nin kömür rezervleri ve santral yapımı ihalesini 7 Mart 2018 tarihine erteledi.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı 25 milyon dolarlık geçici teminatlı Eskişehir Alpu’daki Elektrik AŞ’ye ait kömür rezervlerinin ihalesini 26 Ocak 2018 tarihinden 7 Mart 2018 tarihine ötelediğini duyurdu.

Enerji üretim alanında kömüre dayalı elektrik üretim tesisi kurulması amacıyla Eskişehir Alpu’da yer alan ve Elektrik Üretim AŞ`ye olan kömür rezerv alanı, rezerve dayalı santral yapımı ve diğer varlıkların yer alacağı alanlar özelleştiriliyor.

Santral yapılacak

26 Eylül 2017 tarihinde yapılan duyuru ile Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ)’ye ait taşınmazlar arasında yer alan kömür rezerv alanı buna dayalı olarak çalışacak elektrik üretim santralinin kurulması ihale ediliyor. Tesis kurulduğunda elde edilecek elektrik enerjisi ihalede belirlenecek birim satış fiyatı üzerinden EÜAŞ’a satılması öngörülüyor.

İhalenin ön yeterlilik ve son teklif verme tarihi ve saati 7 Mart 2018 günü saat 17.00’de sona erecek. Başvuru için evrakların ÖİB Ziya Gökalp Caddesi No 80 Kurtuluş Ankara adresine yapılması isteniyor.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler