Eskişehir ve Afyon, Antalya’ya YHT ile bağlanacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Eskişehir’in Yüksek Hızlı Tren ile Afyonkarahisar üzerinden Antalya’ya bağlanmasını önemsediklerini kaydetti.

Eskişehir'de bir dizi temaslarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, YTH ve yeni ulaşım imkanlarıyla ilgili sevindirici gelişmelerden söz etti. Bakan Arslan ulaşım konusunda Eskişehir'in önemli bir kavşak noktası olduğuna dikkat çekerek, "Doğu-Batı aksında önemli bir kavşak noktası aslında ama bununla yetinmiyoruz. Kuzey-güney aksında da önemli duruma gelsin istiyoruz." Diyerek Eskişehir'in konumunun önemine değindi.

Yüksek Hızlı Trene vatandaşın yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Bakan Arslan, " Eskişehir, Bilecik, Kocaeli, İstanbul'u birbirine bağladık ama bununla yetinmeyeceğiz. Eskişehir'in Afyonkarahisar üzerinden Antalya'ya yani Akdeniz'e bağlanması da önemsediğimiz bir koridor. İnşallah onun da gereğini yapacağız" dedi.

'Eskişehir Türkiye'nin aktarma merkezi olacak'

Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesi yolunun ihalesinin yapıldığına dikkat çeken Bakan Arslan, konuşmasının devamında şunları söyledi:

"O güzergahta bildiğim kadarıyla termal turizm de var. Oranın da ihalesini yaptık. Yaklaşık 25 kilometrelik kısmı bölünmüş yol olacak. Hepsi sıcak asfalt olacak. Ortalama 55 milyonluk bir işti. Orayı ayrıca göynük üzerinden Bolu'ya bağlayacak kısmını yapacağız. Göynük gibi turizm merkezinin Eskişehir gibi bir yere bağlanması ve oradan da Bolu'ya bağlanması önemsediğimiz bir koridordu. O koridorumuzu da ağımıza alacağız. Bu müjdeyi de Eskişehirlilere vermiş olalım."

İHA

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler