Erguvan Premium Residence’ta yağmur suları boşa gitmiyor

Erguvan İnşaat tarafından hayata geçirilen Kurtköy’ün LEED Gold Sertifikası adayı tek konut projesi Erguvan Premium Residence’ta yağmur suları boşa gitmeyecek.

Bugüne kadar geliştirdiği 16 markalı projeyle 1055 aileyi ev sahibi yapan Erguvan İnşaat, konut projelerinin dört duvardan oluşan yaşam alanları olmadığını gösteren vizyoner bakış açısını son projesine de taşıdı. Erguvan Premium Residence ile birlikte Kurtköy’ü LEED Gold sertifikalı çevre dostu konut projesi standartları ile tanıştıran Erguvan İnşaat, projesinde enerji kaynaklarının verimli kullanımına örnek teşkil edecek.

Yağmur suları bile boşa gitmeyecek

Erguvan Premium Residence’ta yağmur suları bile boşa gitmeyecek. Gri su olarak tabir edilen yağmur suları çatıdan toplanarak projenin peyzajında kullanılacak. Böylece peyzaj için ayrıca su faturası ödenmesi gerekmeyecek.

Erguvan Premium Residence’ın çevre dostu özelliklerinden diğeri ise elektrikli şarj istasyonlarına yer vermesi oldu. Bisiklet parklarına da yer vererek alternatif ulaşım seçeneklerini destekleyen Erguvan İnşaat, enerji tasarruflu pek çok yöntemle kentin sürdürülebilirliğine olan saygısını da göstermektedir…

Yeşil bina mühendislik hizmetleri Altensis tarafından verilen Erguvan Premium Residence’ta su tüketiminin azaltılabilmesi adına verimli ve tasarruflu su armatürleri kullanılırken, peyzajda su tüketiminin azaltılabilmesi adına yerel bitki seçimleri yapılmaktadır.

Erguvan Premium Residence hakkında bilgi veren Erguvan İnşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı, şirket olarak 16 ayrı projeye imza attıklarını, son projeleri Erguvan Premium Residence’ın kendileri için de pek çok ilki bünyesinde barındırdığını anlattı.

Uluslararası yeşil bina standartlarına uygun

Kurtköy’de Teknopark’a komşu tek projeyi yaptıklarını anlatan Emre Maraşlı, özel lokasyonundan dolayı projenin bir çok detayına halka sorarak, eğilim yoklaması ile karar verdiklerini hatırlattı. Emre Maraşlı uluslararası yeşil bina standartlarını da ilk kez bu projeye aktardıklarını belirtirken, bu deneyimin kendileri için önümüzdeki dönem açısından belirleyici olduğunu vurguladı. Emre Maraşlı “Hep savunduğumuz gibi, biz yüksek karı hedefleyen bir şirket olmadık. Ailelerin içinde yaşamaktan memnun olacağı yaşam alanları inşa etmenin mutluluğuna talip olduk. Şimdiki projemizde çıtayı bir basamak daha yukarı taşıyarak, çevreye dost bir proje ortaya koymaya çalıştık” dedi.

Proje Künyesi

Başlangıç Tarihi: 01.02.2016
Bitiş Tarihi: 01.02.2018
Toplam Arsa Alanı: 10.350 m2
Toplam İnşaat Alanı: 38.000 m2
Toplam Daire Sayısı: 284
İnşaat firması yatırımı: 45.000.000 TL
Arsa yatırımı: 50.000.000 TL
Toplam ciro: 140.000.000 TL
1+1 Adedi: 178
2+1 Adedi: 88
3+1 Adedi: 9
4+1 Adedi: 9
Ticari Alan Adedi: 10
Konutların Tavan Yüksekliği: 265 cm
Konutların Balkon Alanları- 7-45 metrekare
Konutların Min-Max Fiyatları: 295.000-1.150 000 TL
Proje bitiminde tahminen yaşayacak insan sayısı:430
Kapalı otopark: 300
Açık otopark: 40

Sosyal alanlar: Kapalı otopark, havuz, kafeterya, sauna, hamam, masaj&spa, çok
amaçlı oyun odası, toplantı odalaı, spor salonu, fitness, plates odası, housekeeping
hizmeti, akustik grup stüdyo, akustik solo stüdyo.

İletişim Bilgileri

Ankara Cd. No:488, 34912 Pendik/İstanbul, Türkiye
www.erguvanpremium.com
444 5 374

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler