Erdoğanlı billboard Şanlıurfalı müteahhidi kurtaramadı

Şanlıurfa’da darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Edoğan’ın resimlerinin olduğu billboardlar astıran müteahhit Halil Güneş, FETÖ/PDY’den tutuklandı.

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan Şanlıurfalı müteahhit Halil Güneş, tutuklandı. DHA’nın haberine göre, Şanlıurfa’nın büyük inşaat firmalarından birinin sahibi olan Halil Güneş’in 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından kentin en işlek caddelerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterinin bulunduğu billboardlar astırdığı saptandı.

8 metre genişliğinde ve 20 metre uzunluğunda olan billboardlarda 'Dünya 5’ten büyüktür. Dik dur eğilme. İnananlar seninle' sloganlarını yazdığı görüldü.

Kısa sürede büyüdü

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde sorgulanan Halil Güneş’in 2015 yılına kadar hem emlakçılık, hem de Zaman Gazetesi'nde dağıtıcılık yaptığı saptanırken 2015’te kurduğu inşaat firmasının hızlı bir şekilde yükseldiği, kentin en önde gelen firmaları arasında yer aldığı bilgisine ulaşıldı.

Güneş’in FETÖ ile bağlantılı olduğu ve örgüte finansal kaynak sağladığı bilgisine ulaşan polis, müteahhitin aynı zamanda Zaman Gazetesi'ne kayyum atandığında yapılan sokak eylemlerine katıldığı da belirlendi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler