Epique Island ‘Yalınayak lüks’ konseptini Bodrum’a getiriyor

Aksoy Holding, Bodrum Tilkicik Koyu’nda hayata geçirdiği villa, marina ve otel projesi Epique Island ile doğayla iç içe özel bir yaşam alanı sunuyor.

Conrad Istanbul Bosphorus’un sahibi olan Aksoy Holding, Bodrum Tilkicik Koyu’nda yapımına devam ettiği Epique Island projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Çağdaş yatay tasarımı ile ayrışan Epique Island, Yalıkavak Tilkicik Koyu’nda bir yarımada üzerinde konuşlanıyor. 12,6 dönüm büyüklüğündeki yarımada üzerinde yer alan projede; 3 farklı tipte 75 müstakil villa, 150 tekne bağlama kapasiteli bir marina, 50 suitten oluşan bir butik otel, plajlar, açık havuz ve deniz havuzu, çocuk kulübü, heliport, restoran, kafe ve barlar yer alırken; ada sahiplerinin açık havada faydalanabilecekleri masaj üniteleri, yoga ve fitness alanı ile güneşlenme terasları bulunuyor.

Sosyal yaşamı teşvik eden konsept

Konumlarına göre arkadan veya önden girişli, iki veya üç katlı olarak tasarlanan villaların tamamı, teras ve havuzla birleşen, cephesi manzaraya bakan, sosyal yaşam tarzını teşvik eden bir yaşam konsepti ile kurgulanıyor. Mimari yaklaşım olarak projede, adanın doğal dokusunu ve verdiği hissi korumak ön planda tutuluyor. Adaya ait doğal taşlar mimaride yeniden hayat bulurken, proje süresince korunmaya alınan ağaçlar, proje sonunda yeniden ev, bahçe ve ortak alanlara yerleştiriliyor.

Son teknoloji kontrol sistemleri

Projenin mimari tasarımında, birincil hedef olan rahatlığın yanı sıra sürdürülebilirliğe de aynı ölçüde önem veriliyor. Villalar, mekanik sistemlere bağımlılığı azaltacak şekilde doğal yaşam konseptine dayandırılarak iç yaşam alanları, dış mekanlar ile bütünleştiriliyor. Villalarda yaşam stilini tamamlayan son teknoloji kontrol sistemleri sayesinde, enerjinin optimum düzeyde kullanılması amaçlanıyor. Villalardan bağımsız olarak oluşturulan avlu ve teras alanları ile Bodrum’un eşsiz güzelliklerini dört mevsim yaşama imkanı yaratılıyor.

SAOTA imzalı proje

Epique Island’ın mimarisini, dünyaca ünlü Güney Afrikalı SAOTA üstlenirken, iç mimarisini ise yine Güney Afrikalı ARRCC tasarladı. Konfordan ödün vermeksizin her ayrıntının düşünüldüğü Epique Island, SAOTA ortaklarından Philip Olmesdahl’ın da belirttiği gibi; ada sakinlerinin kendilerini ayrıcalıklı hissedecekleri kadar lüks, çıplak ayakla dolaşabilecekleri kadar doğal bir tasarımla kurgulanıyor.

İletişim bilgileri

212 259 00 00
epique.com.tr 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler