Emlak Konut’un Kayabaşı Parkı’nı Yapı Yapı İnşaat yapacak

Emlak Konut GYO, İstanbul Kayabaşı’na yaptıracağı bölge parkının yükleniciliğinde Yapı Yapı İnşaat ile sözleşme imzaladı.

Emlak Konut GYO, 17 Kasım 2016 tarihinde yaptığı bölge parkı ihalesinde gelen teklifler arasında en düşük teklifi veren Gür Yapı ile değil, Yapı Yapı İnşaat ile birlikte hareket edeceğini açıklayarak sözleşme imzaladı.

Kayabaşı Rekreasyon Alanı İhalesi'nde en düşük teklif 500 milyon 250 bin TL ile Güryapı’dan gelmişti. Özbek İnşaat ve Taca İnşaat’ın teşekkür ederek çekildiği ihalede Yapı ve Yapı İnşaat 509 milyon 613 bin 550 TL, Kalyon İnşaat 521 milyon 765 bin TL, Özyazıcı İnşaat 553 milyon 869 bin 254 TL teklif sunmuştu.

Nasıl oluyor?

Emlak Konut İhale Komisyonu bu tür anahtar teslimi götürü usul ihalelerde kendisi de farklı fiyat araştırmaları yapıyor ve yaptırıyor. Gelen rakamlar arasında ağırlık tesbiti yaparak maliyeti belirliyor. Uçurum fiyatları eliyor. firmalar arasında güven telkin etmeyenler ile görüşmeler yapıyor. Gelen teklifler arasında kendi tesbitine en yakın olanı, farklı işlemlerden sonra belirleyerek nihai kararını veriyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler