Emlak Konut’un İzmir Konak 1. Etap arsasına 10 teklif geldi

Emlak Konut GYO, İzmir Konak 1.etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işinin ihalesine 10 firma teklif verdi.

Emlak Konut GYO’nun İzmir Alsancak’ta Tariş Kooperatif Birlikleri’ne ait arsanın 1. etap ihalesinin ilk oturumu bugün gerçekleşti.

47 bin 70 metrekarelik alanı kapsayan arsa ihalesinde 10 firma tekliflerini sundu. Ticaret, turizm ve konut alanı imarına sahip 1. Etap arsası için en yüksek teklif  İzka İnşaat'tan geldi.  Arsa için 400 milyon TL teklif sunan İzka İnşaat Emlak Konut'a ise 40 milyon TL teklifte bulundu.

Projenin 2. etabının ihalesi ise 14 Haziran 2017 Çarşamba günü saat 14.30’da Emlak Konut’un Ataşehir’de bulunan binasında gerçekleştirilecek.

Proje bilgisi

Toplamda 143 bin 366 metrekare büyüklüğünde iki etap üzerinden gerçekleştirilecek proje; bölgenin sosyal, kültürel ve teknik altyapı ihtiyaçlarını da karşılayarak geliştiriliyor. Turizm, konut, ticaret ve kültür odaklı 2 etaptan oluşacak projenin İzmir’in ekonomik dinamiklerine, turizm potansiyeline ve kültürel faaliyetlerine önemli katkı sağlamasını hedefleniyor.

Plan notlarına göre bölgeye AVM, eğlence yerleri, her türlü ticaret ve turizm merkezleri, konaklama tesisleri, kreş, yurt, kültürel tesis, özel sağlık tesisi, konut ve rezidans yapılabilecek. Alanın en fazla yüzde 40’ı inşaatta kullanılabilirken kalanı yeşil alan olarak değerlendirilecek.

Projede 100 metrekareden küçük ve 5 bin metrekareden büyük olmamak şartı ile ofis binaları da inşa edilebilecek.

 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler