Emlak Konut Zeytinburnu Beştelsiz Arsası’nı ihaleye çıkarıyor

Emlak Konut GYO, 96 bin 968 metrekare büyüklüğündeki Zeytinburnu Beştelsiz arsasını “Arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı” usulü ile 6 Haziran’da ihaleye çıkarıyor.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 96 bin 968 metrekare büyüklükteki Zeytinburnu Beştelsiz arsasını ihaleye çıkarıyor.  Proje kapsamında turizm, ticari ünite, konut ve kamunun kullanımına açık Zeytinburnu’nun en büyük bölge parkı yapılması planlanıyor.

Maksimum yükseklik 35,5 metre olacak

Emlak Konut GYO’nun ihaleye çıkardığı Zeytinburnu Beştelsiz Mahallesi’ndeki askeri alandan çıkma arsa, 96 bin 938 metrekare yüzölçümüne sahip bulunuyor. İmar planlarında ticaret, turizm, konut, dinin tesis ve park alanı olarak işaretlenen bölgede 0.90 ve 2 emsal geçerli.

Taksı 0.50 olarak belirlenen parsellerde 48 bin 469 metrekarelik alanda emsale esas 61 bin 845 metrekarelik inşaat yapılabilecek. Emsal dahilinde inşaat alanının yüzde 80’i konutta kullanılabilecek. Bu durumda 49 bin 476 metrekarelik inşaat alanında ortalama 494 rezidans yapılabilecek. Projedeki yapılaşma izni konut, ticaret ve turizm alanlarında hmax 35.50 metre ile sınırlanırken ticari alanların bir kısmına sadece 2 kat izin veriliyor.

Plan notlarına göre alanda ayrıca, turizm tesisi, iş ve alışveriş merkezleri, özel sosyal ve kültürel tesisler, restoran, otopark, spor, eğlence ve dinlenme tesisleri, kapalı havuz, sinema, sergi ve konferans salonları yer alabilecek.

Olivium AVM'nin hemen yanında yer alan Beştelsiz arsası D-100 kara yolu ve Kennedy Caddesi arasında, Avrasya Tüneli'ne yakın bir konumda bulunuyor.

İhale 6 Haziran'da

Emlak Konut GYO’nun Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı yazılı açıklamaya göre, Zeytinburnu Beştelsiz Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı işi ihalesinin 1.oturumu 6 Haziran Salı günü saat 14:30’da Emlak Konut’un Ataşehir’de bulunan genel müdürlük binasında yapılacak. İkinci oturum tarihi ise daha sonra belli olacak.

6 Haziran 2017
14.30
Ataşehir Genel Müdürlük Binası

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler