Emlak Konut Tuzla arsasını Dağ Mühendislik’e teslim etti

Emlak Konut GYO, Tuzla İçmeler arsasını bugün itibariyle Dağ Mühendislik’e teslim ettiğini KAP’a yaptığı açıklamayla duyurdu.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı(GYO), Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamayla İstanbul Tuzla İçmeler arsasını Dağ Mühendislik’e teslim ettiğini bildirdi.

Emlak Konut GYO’nun 17 Haziran’da yaptığı Tuzla İçmeler Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı ihalesinde Dağ Mğhendislik 185 milyon TL teklif etmiş ihalenin kazananı olmuştu. Şirket arsa satışı karşılığı şirket payı gelir oranı olarak yüzde 29.15 payı, yani 53 milyon 927 bin 500 TL’yi Emlak Konut’a teklif etmişti.

Emlak Konut GYO’nun KAP’a yaptığı açıklama şöyle:

Şirketimiz projelerinden "İstanbul Tuzla İçmeler Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" nin Yer Teslimi, Yüklenici "Dağ Mimarlık ve Mühendislik Yapı Gayrimenkul Tic. San. A.Ş." ne 26.07.2017 Çarşamba günü yapılmıştır.

144 konut yapılabilecek

Tuzla İçmeler Mahallesi 4554 parselde konumlanan arsada ticaret, turizm alanları ve konut inşa edilecek. Toplam 9 bin 600 metrekare büyüklüğündeki arsaya 14 bin 400 metrekare inşaat yapılabilecek.

Plan notlarına göre Tuzla Arsası'nın TAKS'ı 0.40 olarak planlandı. Buna göre taşınmaza yüksek nitelikli konut, iş merkezi, ofis, büro, çarşı, çok katkı mağazalar, otoparklar, otel ve eğlence mekanları inşa edilebilecek. Yurt, kurs, eğitim ve sağlık kuruluşları da yapılabilecek binalar arasında olacak. Bu binaların yüksekliği 10 katı geçemeyecek.

Tuzla-İçmeler’deki arsa, Tuzla Devlet Hastanesi ve belediyeye komşu bir konumda. D-100 Karayolu üzerindeki arsanın ticari ünite, turizm ve konut izni bulunuyor. Arsa liman ve sanayi bölgesine yakınlığı ile dikkat çekiyor. Ulaşım kolaylığı bulunan taşınmaz Marmaray İstasyonu, D-100 Karayolu ve Kuzey Marmara Otoyolu bağlantısı sunuyor.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler