Emlak Konut Saraçoğlu Mahallesi’ni dönüştürecek

Türkiye’nin ilk toplu konut projesi olma özelliğine sahip Saraçoğlu Mahallesi, Emlak Konut tarafından yeniden hayat bulacak. Proje 20 Mart’ta görücüye çıkacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayeleri ve 65. Hükümetin yönlendirmesiyle Maliye Bakanlığı’nın öncülüğünde, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi’nin katkılarıyla Emlak Konut GYO’nun Saraçoğlu Mahallesi’nde özüne sadık kalarak bölge ihtiyaçlarına da karşılık verecek şekilde Ankara halkına yeniden sunmak için çalışmaları başlıyor.

Emlak Konut GYO, Türkiye’nin ilk toplu konut projesi olma özelliğine sahip, milli mimarlık anlayışının önde gelen örneklerinden olan Saraçoğlu Mahallesi’ni geçmişine uygun olarak geleneksel Türk evi temasının yansımalarını göreceğimiz, tarihi dokusunu oluşturan tüm tescilli yapılarını ve yarım asırlık ağaçlarını koruyarak özgün yaşantısını gelecek nesillere taşıyacak.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’un da teşrifleriyle gerçekleştirilecek olan proje imza töreni ve basın toplantısı 20 Mart 2018 Salı günü saat 10:00’da gerçekleştirilecek.

T.C. Maliye Bakanlığı
20 Mart 2018 Salı
10:00

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler