Emlak Konut Bizim Mahalle’nin ihalesi 26 Eylül’de

Emlak Konut GYO, İstanbul Küçükçekmece’de 1 milyon metrekarelik alanda gerçekleştirdiği Bizim Mahalle projesini hayata geçiriyor.

Emlak Konut GYO İstanbul Küçükçekmece’de 1 milyon metrekarelik alanda tasarladığı Bizim Mahalle projesini geleneksel Türk mimarisine uygun olarak tasarlandı. Her yaştan insanın faydalanabileceği Bizim Mahalle’de sosyal ve kültürel tesislerden tematik çocuk oyun alanlarına, sağlık tesislerinden kütüphaneye, eğitim tesislerinden festival alanlarına kadar her şey düşünülerek gece gündüz yaşayan bir mahalle kurgulandı.

2. ETABIN İHALE HABERİ BURADA

Bizim Mahalle’nin ilk etap ihalesi 26 Eylül’de

Bizim Mahalle projesinin ihale süreçlerine ilişkin olarak bilgi veren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum Haziran ve Temmuz ayında gerçekleştirilen 7 dev ihale ile 10 milyar TL’lik bir değer oluşturduklarına değindi.

Projenin reklam filmi

Toplam hasılat beklentisi 15 milyar TL

İhalelerin geri dönüşleri sonucunda sene başında belirlendiği gibi 1,5 milyar TL’lik arsa ihalesi neticesinde 10 milyar TL’lik ekonomik hacim oluşturduklarına dikkat çeken Kurum, “Mevcut ihale takvimimizi değerlendirdiğimizde toplam hasılatın 15 milyar TL’ye ulaşmasını beklemekteyiz.

Proje Küçükçekmece'de 1 milyon metrekarelik asa üzerinde ve 6 etap halinde geliştirilecek.

Bu mahalle 6 etaptan oluşacak

Bizim Mahalle projemizde bu ihaleler doğrultusunda önemli bir yere sahip bu kapsamda Bizim mahalle için altyapı ihaleleriyle beraber toplamda 6 etap olacak şekilde ihalelerimizi gerçekleştireceğiz. Bu bağlamda ilk etabımızın ihalesini 26 Eylül, ikinci etabımızın ihalesini de 28 Eylül tarihinde yapacağız.” dedi.

Bizim Mahalle projesi yatay konseptte geliştirilecek.

Bizim Mahalle ile geçmişten gelen mirasımızı yeni nesillere taşıyoruz…

Bizim Mahalle projesi Küçükçekmece gölü sahilinde, yapımı devam eden İstanbul Banliyö hattına, Halkalı Metrosu ve Marmaray ulaşımına yakınlığı ile benzersiz konumda bulunduğunu işaret eden Kurum, “Emlak Konut olarak sadece konut yapmanın ötesinde ülkemizde daha iyi koşullarda insanların hayat süreceği sosyal yaşam standartlarını arttıran daha sağlıklı, güvenli projeler geliştirmenin yanında kültürel değerlerimize sahip çıkmak hedefi ile yola çıktık.” diye konuştu.

Mahalle kültürü yeşerecek

Bu açıdan bakıldığında Bizim Mahalle projesinin özümüzde olan mahalle kültürünü, komşuluk ilişkilerini, yardımlaşma ve paylaşma duygusunu bizlere yoğun bir şekilde yaşatacağını kaydeden Kurum, “Bu projede geçmişten gelen mirasımızı yeni nesillere taşımak için, sosyal birlik duygusunu ve özlenen mahalle yaşamını en üst seviyede sunmayı hedefliyoruz. Ölçeği kadar sunduğu yaşam ile de ayrı bir noktaya konumlandırdığımız Bizim Mahalle’de insan ve şehir odaklı yaklaşımımızın bir eseri olarak yatay mimari hakim olacak. Geleneksel Türk mimarisine uygun olarak tasarlanan proje, mahalle mimarisine getirdiği yaklaşımla şehre değer katacak ve yapısal dokusu ile öne çıkacak.” diyerek sözlerini noktaladı.

  1. Etap İhalesi 26 Eylül 2017
    Emlak Konut GYO Ataşehir Genel Müdürlüğü
    14.30

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler