Emlak Konut Kuzey Yakası geliyor!

Emlak Konut GYO’nun yeni projesi Kuzey Yakası için düğmeye basıldı! Başakşehir’de bulunan proje ofis ve dükkanlardan oluşuyor.

Emlak Konut GYO'nun ofis ve dükkanlardan oluşan Kuzey Yakası projesi için start verildi. Başakşehir'de bulunan Emlak Konut Kuzey Yakası projesinde 350 adet ofis ve 50 adet de ticari ünite bulunuyor. Kuzey Yakası fiyatları ise henüz açıklanmadı.

2020 yılının Aralık ayında tamamlanması planlanan proje Başakşehir'de yer alan dev Şehir Parkı'nın içinde inşa edilecek. 3. Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve İbn-i Haldun Üniversitesi'ne yakın konumda yer alan proje toplamda 350 bin metrekare alana kuruluyor.

Başakşehir'de gayrimenkul piyasası ne durumda?

Hürriyet Emlak Endeksi'ne göre Başakşehir ilçesinde kiralık gayrimenkullerin ortalama fiyatı metrekare bazında 18 TL. İlçede satılık konut fiyatları ise metrekare bazında 3 bin 500 TL. Kiralık konutlarda ise ortalama fiyat 13 TL olarak belirlendi. İlçeden ev alanlar yatırımlarını ortalama 23 senede geri alıyor.

Başakşehir'in semtlerini inceleyecek olursak; Bahçeşehir 1. Kısım'da satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 3 bin 971 TL, Bahçeşehir 2. Kısım'da 2 bin 778 TL, Başak Mahallesi'nde 4 bin 10 TL, Başakşehir Mahallesi'nde 3 bin 810 TL, Kayabaşı semtinde ise 2 bin 971 TL.

Başakşehir Şehir Parkı

Kayaşehir Vadisinde kurulacak olan dev şehir parkı 5,5 kilometre uzunluğunda ve yaklaşık 3 kilometre eninde. Bu park Kayaşehir merkezinden Fenertepe'ye doğru uzanacak. Bu alanda koru alanları, parklar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, dunlenme alanları ve piknik alanları bulunacak. Sosyal tesislerin de yer alacağı park dört etap halinde inşa edilecek. İlk etap 338 bin 803 metrekareden oluşacak. Proje içerisinde konser, sergi ve festivallerin düzenleneceği dört adet etkinlik platformu olacak, amfi tiyatro, renk, koku, ses ve tıbbi bitkiler bahçeleri, toplam 3 bin 250 metrekare olmak üzere iki adet biyolojik gölet olacak.

Birinci etapta, 73 farklı tipte bitki olacak. Toplam 224 bin 601 metrekarelik çim alanı, 4 bin 500 yapraklı ağaç, 2 bin 600 ibreli ağaç, 85 bin 500 çalı, 5 bin 900 otsu bitki ve 57 bin 250 adet yer örtücü bitki olacak. Birinci etap içerisinde ayrıca; restoranlar ve kafeler, 11 adet asma köprü, seyir terasları ve otopark da yer alacak.

Kuzey Yakası İletişim

Adres: Başakşehir/İstanbul
Telefon: 444 36 55
Web site: http://www.emlakkonut.com.tr
E-Mail: info@emlakkonut.com.tr

Yazı: Alev Yakar


Proje Firmasına Ulaşın


 

 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler