Emlak Konut İzmir Konak 2. etap ihalesinin 2. oturum tarihi

Emlak Konut GYO’nun İzmir Konak 2. Etap kapsamındaki 78 bin 558 metrekarelik arsa ihalesinin 2. oturumu 21 Haziran 2017 Çarşamba günü yapılacak.

Emlak Konut GYO, İzmir Konak 2. Etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesinin tarihini açıkladı.

14 Haziran 2017 Çarşamba günü 1. Oturumu yapılan İzmir Konak 2. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin Pazarlık - Açık Artırma bölümünü içeren 2.oturumu 21 Haziran 2017 Çarşamba günü saat: 14:30' da yapılacaktır.

İlk oturumda ne olmuştu?

Emlak Konut GYO, İzmir Konak 2.etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesinin 1. Oturumunda 9 firma teklif vermişti. İzmir Konak ilçesi Kuruçay Umurbey Mahallesi, C, D, E, F parsellerde bulunan arsa için en yüksek teklif 500 milyon TL ile İzka İnşaat’tan gelmişti. Firma bu rakamın yüzde 10'una karşılık gelen 50 milyon lirayı Emlak Konut'a teklif etmişti.

Arsa bilgisi

Ticaret+ turizm+konut alanı, özel eğitim tesis alanı, eğitim tesis alanı ve park alanı fonksiyonuna sahip arsa 78 bin 558 metrekare alanı kapsıyor.
İmar planındaki notlara göre arsada ticaret+turizm+konut alanlarında alışveriş merkezleri, eğlence yerleri, her türlü ticaret ve turizm tesisi, otel, motel vb. konaklama tesisleri, kreş, yurt, kültürel tesis, özel sağlık tesisi, ofis, büro ve yönetim merkezleri, konut ve rezidans yer alabilecek.

Ayrı ayrı kişi ya da kuruluşlarca kullanılacak biçimde büro ve ofislerin yapılacağı yapılarda 100 m²’den küçük, 5000 m²’den büyük bağımsız bölümler yer almayacak.

Turizm ve kültür kullanımı (her iki kullanım da yer almak kaydıyla) emsale esas inşaat alanının %15’inden az olamayacak ve bu alanlarda yapı inşaat alanının %40’ına kadar konut yapılabilecek.

21 Haziran 2017 Çarşamba
14.30
Emlak Konut GYO Ataşehir Genel Müdürlüğü

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler