Murat Kurum’un Çevre ve Şehircilik Bakanı olması üzerine boşalan koltuğuna Hakan Gedik atandı. Kurum’un yönetimdeki görevinden ve genel müdürlükten istifa etmesi üzerine yönetim kurulu toplanarak aldığı kararda Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Hakan Gedikli’nin atanması uygun görüldü.

Yönetim Kurulu Üyeliğine, TTK.’nun 315. madde 1. fıkrası gereği Hakan Gedikli’nin ilk genel kurul toplantısının tasvibine sunulmak üzere atanmasına karar verildi.

Hakan Gedikli kimdir?

1975 yılında Trabzon doğumlu olan Gedikli 1994 yılında Zonguldak Mehmet Çelikel Lisesi’nden, 2000 yılında da Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeodezi ve Fotogrameti Bölümü’nden mezun oldu.

Kariyerine 2000 – 2006 yılları arasında Sultanbeyli Belediyesi’nde çeşitli kademelerde görev yaparak başlayan Gedikli, 2006 – 2018 yılları arasında Emlak Konut GYO A.Ş.’ nde, sırasıyla, Etüd Proje Müdürü, Emlak ve Planlama Müdürü, Emlak ve Planlama Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Yüksek lisansını Okan Üniversitesi’nde kentsel dönüşüm alanında tamamlayan Gedikli, gayrimenkul değerleme uzmanı sertifikasına sahip bulunmaktadır.

Emlaknews.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir