Emlak Konut GYO ilk çeyrekte 176,8 milyon TL kar elde etti

2016 yılında 7,6 milyar TL’lik bir satış hedefleyen Emlak Konut GYO, yılın ilk çeyreğinde 176,8 milyon TL kar elde ettiğini açıkladı.

2016 yılının ilk çeyreğine ait faaliyet raporlarını açıklayan Emlak Konut GYO, bu dönemde 176,8 milyon TL kar elde ettiğini açıkladı. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’un 2016 yılı ilk çeyreğine dair yorumları ile başlayan raporda 2015’i yaklaşık 6,3 milyar TL tutarında bir satış geliriyle kapatan Emlak Konut GYO’nun bu yıl 7,6 milyar TL’lik bir satış hedefi bulunduğu kaydedildi.

Başlıksız-2

3 projenin lansmanını gerçekleştirdi

2016’nın ilk çeyreğinde Tual Adalar, Park Mavera 2 ve Karat34 olmak üzere 3 farklı gelir paylaşımı projesinin lansmanlarını gerçekleştirdiklerini belirten Murat Kurum, şirketin 2015 yılından itibaren tamamladığı 16 ihaleden yaklaşık 20 milyar TL satış geliri beklediğini açıkladı. Bu satışlardan şirket payı gelirinin 7,4 milyar TL olacağını belirten Kurum “2016 yılı hedefleri olarak yaklaşık 11 bin adet ve 1,5 milyon metrekare satılabilir alan büyüklüğünde bağımsız bölüm satışı beklemekteyiz. Bu satışlardan elde edilecek toplam gelirin 7,6 milyar TL olacağını ve şirketimizin 1,5 milyar TL tutarında net kar elde edeceğini öngörmekle birlikte, önümüzdeki yıllarda bunun daha da artış potansiyeline sahip olduğunu düşünmekteyiz” açıklamasında bulundu.

519 milyon TL’lik arsa ihalesi

Satışa çıkan projelerin yanı sıra, şirketin arsa portföyümünde bulunan yaklaşık 3,9 milyar TL değerindeki ihale edilmemiş arsaların ihalelerine de 2016’da başladıklarını anımsatan Kurum yazısında “Eyüp - Alibeyköy, Bakırköy – Yenimahalle, Avcılar ve Esenyurt’ta olmak üzere, toplam ekspertiz değerleri yaklaşık 234 milyon TL’ye ulaşan arsalarımız için çıktığımız başarılı dört ihalenin ardından, yaklaşık 519 milyon TL tutarında şirket payı toplam geliri elde ettik. Ayrıca, portföyümüzdeki önemli büyüklükteki Maltepe ve Zeytinburnu arsalarıyla ilgili olarak da ihale çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

‘4 projenin ruhsatı alındı’

Şirketin son dönemde gerçekleştirdiği ihalelere gösterilen yüksek ilgi ve rekabete dikkat çeken Kurum, bu durumun Emlak Konut GYO’nun, artık yaptığı işlerin yanında marka değeri ve bilinirliği açısından da değerli bir noktaya ulaştığının bir kanıtı olduğunu ifade etti. Kurum ilk çeyrekte 4,2milyar TL gelir beklenen Büyükyalı İstanbul projesi ile sırasıyla 407 milyon TL, 406 milyon TL ve 350 milyon TL şirket payı geliri hedeflenen Nidakule Başakşehir, Üsküdar Barbaros ve Avrupa Konutları Başakşehir projelerinin ruhsatının alındığını da açıkladı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler