Emlak Konut Derince Arsası’nı TOKİ’ye iade edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Millet Bahçesi” projesinin gerçekleşmesi için Emlak Konut GYO, 4 yıl önce yaptığı ihaleyi iptal etti. Arsa TOKİ’ye iade edilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millet Bahçesi projesinin gerçekleşmesi için kurumlar tüm enerjileri ile çalışıyor. Hatta 30-40 ilde yeni futbol statlarının yapılması ile şehrin ortasında kalan eski stat arsaları da bu işlere tahsis ediliyor. Son örnek Kocaeli Derince Çenedağ Mahallesi’nden geldi. 76 dönümlük İsmetpaşa Stadı’nın arsası da millet bahçesine tahsis edildi.

Nasıl oldu?

Emlak Konut GYO 20 Ağustos 2014 günü İsmetpaşa Stadı’nın arsasını Kumuşoğlu İnşaat - Tokal İnşaat İş Ortaklığı’na ihale etmişti. Yüklenici firmalar arsa üzerinde 385 milyon TL’lik bir proje geliştireceklerini taahhüt etmişti. Bu bedelin yüzde 21.61’ine denk gelen 83 milyon 198 bin 500 TL’lik miktar da arsa payı olarak Emlak Konut GYO’ya aktarılacaktı. Fakat Emlak Konut GYO yapı ruhsatı alınmayan projeyi tasfiye etti. Arsanın TOKİ’ye iade edileceği duyuruldu.

İhalenin detayları

İzmit İsmetpaşa Stadı’nın bulunduğu arsa, Kocaeli’nin Derince İlçesi Çenedağ Mahallesi’nde 4968 ada 1 parsel üzerinde bulunuyor. Ticaret alanı fonksiyonu da olan bölge, 72 bin 313 metrekare arsa alanına sahip. Stadın yer aldığı arsanın emsali 1,20 olarak belirlenirken emsale esas inşaat alanı 86 bin 775 metrekare olarak açıklandı. İsmetpaşa Stadı’nın arsa ihalesinin ilk oturumu 12 Haziran’da, ikinci oturumu ise 20 Haziran’da yapılmış ve her iki oturumda da Kumuşoğlu İnşaat en yüksek teklifi vermişti.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler