Emlak Konut Ankara Oran arsa ihalesinin 2. oturumu yapıldı

Emlak Konut GYO’nun bugün ikinci oturumunu gerçekleştirdiği Ankara Çankaya Oran Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinde 2 firma teklif verdi.

9 Kasım 2017 Perşembe günü 1. Oturumu gerçekleştirilen ve 2 firmanın teklif sunduğu Ankara Çankaya Oran Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin pazarlık ve açık artırma bölümünü içeren 2. oturumu bugün yapıldı.

2 firma katıldı

İhalede Mesa Mesken ve YP İnşaat A.Ş tekliflerini sundu.

En yüksek teklif YP İnşaat’tan geldi. Firma arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 156 milyon TL öneride bulunurken, bunun yüzde 30’una karşılık gelen 46 milyon 800 bin TL’yi Emlak Konut GYO'ya teklif etti.

Emlak Konut’un KAP’a yaptığı açıklama şöyle:

Şirketimiz tarafından 16.11.2017 tarihinde yapılan Ankara Çankaya Oran Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. Oturumunda;

Gelen en yüksek teklif;

Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri (ASKSTG): 156.000.000 TL

Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri (ASKŞPTG): 46.800.000 TL

Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Gelir Oranı: % 30 ile
"YP İNŞAAT A.Ş." tarafından verilmiştir.

Teklifler değerlendirme aşamasındadır.

İhaleye Esas Tespit Edilen Asgari Bedel 39.090.215 TL'dır.

Karma proje yapılacak

Ankara Çankaya ilçesi Oran mahallesinde bulunan 20 bin 854 metrekare büyüklüğündeki arsa dört parselden oluşuyor.

Arsa ticaret+konut alanı ve cami alanı fonksiyonuna sahip. Toplam emsale esas inşaat alanı 25 bin 580 metrekare büyüklüğe sahip olan arsa üzerinde konutlar, dükkanlar, park alanı ve cami yer alacak.

Dört parsel oluşan arsa ticaret+konut alanı ve cami alanı fonksiyonuna sahip. Toplam emsale esas inşaat alanı 25 bin 580 metrekare büyüklüğe sahip olan arsa üzerinde konutlar, dükkanlar, park alanı ve cami yer alacak.

Ticaret-Konut alanlarında konut kullanımı ile birlikte yerel ve bölgesel ticari faaliyetler, alışveriş ve iş merkezleri, çok katlı mağaza, çarşı, showroom’lar, sosyal ve kültürel tesisler, idari tesisler, turistik tesisler, bürolar ile bunları destekleyici ticari nitelikli yapılara yer verilecek.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler