Elon Musk’ın yer altı tüneli 10 Aralık’ta açılıyor

Yatırımcı ve girişimci Elon Musk’ın aylar önce duyurduğu çılgın projesi hayata geçiriliyor. Trafik sıkışıklığı son verecek yer altı tüneli 10 Aralık’ta açılıyor.

Tesla CEO'su Elon Musk, Los Angeles'taki trafik sorununu çözmeye yardımcı olacak yer altı tünelinin neredeyse tamamlandığını ve 10 Aralık'ta açılacağını resmen duyurdu.

Boring Company'nin kurucusu Elon Musk Twitter hesabı aracılığıyla şirketin ilk tünelinin yılın sonundan önce tamamlanacağını açıkladı. Musk ayrıca tünelin 10 Aralık 2018 tarihinde halka açılmasını beklediğini ifade etti.

SpaceX'te insanların sistemi ücretsiz olarak deneyebilecekleri özel bir etkinlik düzenlenecek. Los Angeles'ın altındaki tünel inşa edildiğinde yer altındaki elektrikli taşıyıcılar yayaları, araçları ve motosikletlileri gidecekleri yere saatte 250 kilometre hızla ulaştırarak trafik sorununun çözülmesine yardımcı olacak.

Boring Company bu tünele ek olarak, Washington DC ve New York arasındaki bir tünel üzerinde çalışıyor. Musk, daha önce yüksek hızlı toplu taşıma tünelinin kullanım ücretinin 1 dolar olacağını açıklamıştı.

Loop adlı tünel, yollardaki trafik sıkışıklığını azaltmak ve taşıtların gidecekleri yere normalden daha hızlı gitmelerini sağlamak üzere hizmet verecek.

Sabah

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler