Eczacıbaşı Gayrimenkul stoktaki arsalarını eritecek

İlk olarak Kanyon projesiyle gayrimenkul sektörüne adım atan Eczacıbaşı Gayrimenkul, Kartal ve Ayazağa’daki arsaları üzerinde proje yapıyor.

Geçtiğimiz yıllarda Zekeriyaköy'de geliştirdiği Ormanada projesiyle de dikkat çeken Eczacıbaşı Gayrimenkul Genel Müdürü Orhan Gündüz, İstanbul'un gelişen lokasyonlarında konumlanan değerli arazileri olduğunu hatırlattı. Yatırımcılardan arsaları için gelen teklifleri değerlendirdiklerini belirten Gündüz, ancak ilgilerini çeken bir gelişme olmadığını söyledi.

Kendileri de proje geliştiriyorlar

Arsalarında kendilerinin ne yapabileceği konusunda araştırmalar yaptıklarını da ifade eden Gündüz, şöyle devam ediyor: "Kartal'da 317 bin metrekare alanda konumlanan arazimiz deniz gören Marmaray, metro istasyonu gibi kolay ulaşılabilir bir lokasyonda konumlanıyor.

Ayazağa'da Vadi İstanbul'un yanında yer alan eski serum fabrikamızın arazisi ise 76 bin metrekarelik alana sahip. Ayazağa fabrikamızı yılsonunda boşaltacağız, imar durumunun netleşmesini bekliyoruz. Buralarda ne gibi projeler geliştirebiliriz diye araştırıyoruz. Tüm alternatifleri değerlendirip potansiyel ortaklara bakıyoruz. Her türlü formüle açığız."

Ormanada projeleriyle çok beğeni aldıklarını ve Zekeriyaköy'ü yukarılara taşıdıklarını belirten Orhan Gündüz, bu projenin kalan yüzde 25'lik bölümünün satışının da devam ettiğini vurguluyor.

Levent Gökmen/Ekonomist

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler